השפעות בריאותיות של כלור גבוה בבריכות שחיה

המים בבריכת שחייה בטוחים רק כאשר משתמשים במוצרי כימיקלים השומרים על איכות המים, כלור הוא הכימיקלי הנפוץ והידוע לשימוש חיטוי בריכות שחיה ציבוריות ופרטיות ובדרך כלל הינו חומר בטוח ויעיל. האינטראקציה של כלור עם המים ומזהמים משנה את רמת ה PH ויוצר תרכובות משניות שגורמות לצרות משל עצמן. רמת ה PH של מי הבריכה הוא מדד לחומציות המים.
 

עור ועיניים

רמות כלור עודפות בבריכת שחיה מתרחשות כתוצאה מטעויות אנוש או תקלה בציוד, כאשר רמת הכלור במי הבריכה גבוהה המים הופכים רעילים לבני אדם. רמה חריפה של כלור בבריכות שחיה גורמת לשחיינים לחוות גירוי חריף בעיניים. הם חשים צריבה באף ובפה אם הם שואבים את המים עם כמות גבוהה של כלור. מתרחצים בנוסף מפתחים פריחות ועור מגורה כאשר רמת ה PH במים מתחילה להיות בלתי מאוזנת, רמת PH של 7 בסולם של 0 עד 14 מעיד כי הרמה היא מאוזנת ואילו רמה מעל 8 או מתחת ל 7 כבר מתחיל להיות בעייתי לעור לרקמות ולכרום.
 

ריאות

שחיינים עלולים לחוות גירוי ריאות חמור במידה והם ישאפו אדים מבריכות שיש בהם רמות כלור גבוהות, בריכות כאלה מצביעות על רמת תחזוקה ירודה ולקויה. על ידי טיפול לא נאות של תוצרי לוואי שנוצרים על ידי אינטראקציה של כלור עם דם או צואה יכול ליצור תנאים רעילים בבריכת שחיה, תוצר לוואי כזה שמרחף על פני המים עלול לגרום לסימפטומים כמו אסטמה ולפעמים לגרום לאסטמה גם לכאלה שלעולם לא היה להם.
 

שיניים ואיברים פנימיים

כלור בצורת גז מטהר ביעילות בריכות שחיה אך גם מגביר את החומציות של המים בבריכת שחיה, מצד שני רמות גבוהות של PH או מצב של יתר על המידה של אלקליין מפחית את היכולת של הכלור לחטא את המים. הוספת כלור למים לא מואזנים של בריכה מדרדר את איכות המים בבריכה, מי בריכה חומציים עלולים לשחוק את האמייל בשיניים. ככל שמבזבזים יותר שעות כך גדל האפקט והפגיעה שבחשיפה למי חומציים.
ישנם מדענים המתווכחים על הסכנות הפוטנציאליות שמתרחצים עלולים לסבול כאשר הם חשופים לרמות גבוהות של כלור בחשיפה כרונית. הכימיקלים עוברים וחודרים דרך כלי דם קטנים ורקמות, החששות והקשר בין התוצאת לוואי של כלור החיטוי לסרטן שלפוחית השתן נישארו ללא הכוחה מוצקה כבר בשנת 2010.


תפריט דף הבית