כיצד לבחור חברת הובלות


מתכננים מעבר דירה? מתחילים ללמוד וצריכים הובלה? אחד הנושאים שעומדים על הפרק הוא בחירת חברה שתוביל את מטלטליכם ממקומכם הנוכחי למקום החדש, אך לאור המציאות שבה בכל עיר יש עשרות חברות הובלה מכל הסוגים, כדי ורצוי לבחור את החברה שהכי מתאימה לכם מכל הבחינות, ולקבוע איתה כחודש לפני המעבר. להלן טיפים שימושיים שעשויי לסייע לכם לבחור חברת הובלות שתהיו שלמים איתה ובטוחים בה.

שלב הגישוש

בשלב זה רק מחפשים ושולפים שמות של חברות הובלה, בדרך כלל על פי ממליצים. הכי קל זה לשאול חברים, בעיקר ברשת החברתית, אם מישהו מכיר מוביל טוב באיזור כזה או אחר. לרוב יתקבל מבול של המלצות טמשם כבר אפשר להתחיל לבחור. עבור כל אחד צהשמות כדאי לבדוק המלצות ולא רק מהחברים, גם מהסביבה הקרובה, מי שמכיר ואם כבר התחלתם עם המלצות חמות, יותר קל להתקדם משם

תיאום ציפיות

בשיחה הראשונית שלכם עם מנהל חברת הובלות, מומלץ לבדוק (ולוודא זאת אחר כך) שיש לו ביטוח ואישורים, משום שכל אחד עם משאית יכול להוביל בפועל, אך לא כולם מורשים ויודעים בדיוק כיצד לבצע זאת, בעיקר אם יש צורך לערב ציוד מיוחד כמו מנוף, לו נדרש רישיון הפעלה מיוחד. לגבי הביטוח, חובה לבדוק אם יש לחברה ביטוח משום שכל דבר יכול להשתבש בדרך, החל מההאריזה וההעברה מהבית למשאית וכלה בהעברה מהמשאית למקום החדש, שלא לומר, חלילה, בדרך לשם כל עוד נוסעים בכביש.
מעבר לכך, חברת הובלות אמינה ומקצועית לא תוכל להרשות לעצמה לתת מחיר באוויר ללא בדיקה ייסודית של הריהוט המיועד להובלה. בדרך כלל יגיע נציג החברה, לרוב בעליה וייבדוק את התכולה מבחינת כמה ארגזים, כמה ריהוט כבד, כמה פירוקים וכמה הרכבות, האם נדרשת התערבות של מנוף, האם יש ציוד רגיש במיוחד ומה יש עוד לארוז ואז ייתן הצעת מחיר כתובה וחתומה, עליה אין עוררין לאחר מעשה. לעולם אל תסכימו לקבל הצעה באוויר או תשובה בנוסח "נסתדר, יהיה בסדר" משום שזה כבר פתח לצרות ולא מראה על אמינות יתרה.
דבר נוסף, כדאי לוודא כי ההובלה שלכם תהיה ההובלה הראשונה באותו הבוקר ואף היחידה על מנת שלא ליצור עיכובים וצוואר בקבוק גלל לחץ של זמן, על אחת כמה וכמה אם יש פירוקים והרכבות הנלווים להובלה, מומלץ כי לעובדים יהיה את הזמן והסבלנות לבצע עבודה מקצועית למשעי וללא רבב. לחץ של זמן יוצר עבודה שטחית ולא מקצועית בעליל.

ציוד של חברת הובלות

רצוי לוודא שהרכב המגיע עם המוביל אכן יכול לשאת את הקיבולת של תכולת ההובלה, כלומר, משאית ראויה לשמה, מנוף אם יש צורך וציוד עמיד ואיכותי ולא איזו משאית מתפרקת וישנה שידעה ימים יפים יותר וזועקת תחזוקה. ציוד לא מתאים יכול להיות מתכון להובלה כושלת במיוחד וחבל.
 


תפריט דף הבית