יתרונותיה של הדברה ירוקהבעקבות גל מקרים בהם נגרם נזק בריאות לדיירי ולחיות הבית בעקבות הדברה בלתי אחראית באמצעות חומרי הדברה כימיים, הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות תחום חדש של הדברה ירוקה, במסגרתו מבוצע שימוש בחומרי הדברה טבעיים וידידותיים לסביבה ובאמצעות מלכודות שאינן משפיעות כהו זה על סביבת המגורים והעבודה, ואינם מסוכנים כלל וכלל לבני אדם או לחיות.
שיטת הדברה זו מתבססת על היכולת להרחיק מזיקים שונים מהסביבה הקרובה אלינו ולאו דווקא להרוג אותם, כך ניתן להישאר בבית או בבית העסק בזמן ביצוע ההדברה, מבלי כל חשש.

הדברה ירוקה באמצעות חומרים אקולוגיים
הדרך המובילה לביצוע הדברה ירוקה הינה באמצעות חומרים אקולוגיים ידידותיים לסביבה, מדובר על חומרים טבעיים המונחים בנקודות אסטרטגיות בבית. כאמור, אלו חומרים טבעיים ולכן הם אינם מכילים תרכובת כימית מכל סוג, למעשה רובם מורכב מחומר בשם פרתירואיד, תמצית המופקת מפרח החרצית.
יתרון נוסף לחומרי ההדברה האקולוגיים הוא התרכובת הייחודית ממנה הוא מופק, תרכובת זו כוללת ג'ל מיוחד הנישא על גופם של המזיקים השונים עד למקום מושבם, רק אז הג'ל מתפרק ומחסל באפקטיביות את המושבה כולה ומסייע לנקות את ביתנו משאריות המזיקים הנמצאים בו.
חשוב לציין כי גם בשימוש בחומרים טבעיים יש צורך להיעזר בשירותיו של מדביר בעל רישיון הדברה מטעם משרד הבריאות, הימצאותו של רישיון בתוקף מבטיחה כי הרגולטור מפקח גם על המדביר, גם על חומרי ההדברה בהם הוא מבצע שימוש וגם על הדרך בה הוא משתמש בהם.

הדברה ירוקה באמצעות מלכודות
החומרים הטבעיים מסייעים רבות בהרחקת מזיקים שונים, אך ישנם מכרסמים שעמידים בפני הריח החזק המופק מהם ובכדי להרחיקם מביתנו מבלי להרוג אותם עלינו לבצע שימוש במלכודות המונחות בנקודות שונות ברחבי המבנה. מעבר לפן ההומניטרי שאיננו כולל את הריגתם של מכרסמים אלו, מדובר גם על מניעת הפצתם של טפילים שונים הנמצאים בקרב גופת המכרסם עד לפינוי המלכודת. המלכודות כוללות בתוכן הורמונים שונים המושכים אליהם מכרסמים, תיקנים ושאר מזיקים אותם אנו מעוניינים לפנות מביתנו.

הדברה ירוקה – שקט נפשי לך ולסביבה
הדברה ירוקה איננה רק טרנד חדש המטפל בניקוי הבית מתיקנים, מזיקים ומכרסמים שונים מבלי להרוג אותם, אלא דרך מצוינת להתמודד עם סכנות בריאותיות העלולות להיגרם ליושבי הבית או המשרד בעקבות השימוש בחומרים כימיים שונים הנמצאים בתוך סביבת המגורים או העבודה למשך חודשים רבים.
כך שמעבר לחשיבות השמירה על הסביבה תוכלו להבטיח לעצמכם כי ביתכם איננו מכיל חומרי הדברה כימיים הנמצאים ללא שום פיקוח על פעילות המדביר או החומרים בהם הוא משתמש.


תפריט דף הבית