ייעוץ פנסיוני

גם בגילאים צעירים יחסית, גיל הפרישה עומד ברקע. בוודאי שלא היית מעוניין לקום בוקר אחד, ולגלות שאינך מסוגל יותר לצאת מהבית ולהמשיך לפרנסם את עצמך ואת משפחתך כבימים עברו, ואין הסיבה משנה. כיצד תוכל להמשיך לחיות את חייך החל מאותו הבוקר? בוודאי שאינך מייחל לעצמך לחיות רק מקצבת הביטוח הלאומי.

תכנית פנסיה – קופת גמל

מסיבות אלו קיימות תוכניות פנסיה שונות המוצעות על-ידי חברת ביטוח, קופת גמל, קרן פנסיה ועוד. בבואכם לבחון אפשרות לפתוח פוליסה כזו בפעם הראשונה, ראוי לקב לייעוץ פנסיוני על-ידי מומחה בתחום זה. ייעוץ פנסיוני יכול להתבצע באמצעות שני גורמים עיקריים:

ייעוץ מטעם חברה העובדת עם מקום העבודה שלך

  1. יועץ מטעם חברת השקעות, קרן פנסיה, חברת ביטוח, ועוד – המשתפות פעולה עם החברה או הארגון בהם אתם עובדים. תתאפשר קבלת ייעוץ התחלתי, סקירת תנאי ביטוח בהתאם מצב בריאותי, סקירת קופות הגמל, סקירת קרנות הפנסיה העובדות בשיתוף פעולה עם הארגון, או תיקי השקעות המנוהלות על-ידה ועוד. היתרון בקבלת ייעוץ מחברה כזו טמון בכך, שהיא לא תסכן את שמה ותבצע את הייעוץ על הצד הטוב ביותר. החיסרון הקיים הוא, שמדובר בנציג חברה בודדת, וייתכן שיש לו עניין במכירת מוצר חברה מסוים, ולהרוויח בכך את עמלו. במקרה זה הוא עשוי להתאים לכם קרן פנסיה, קופת גמל, או פוליסה, שלא יתאימו לכם בהכרח. לחילופין, הוא עשוי לסקור בפניכם קופות גמל המשווקות על ידי החברה המעסיקה אותו, וסיים בהמלצה על התכנית המתאימה ביותר, בנוסף להוכחות מוצקות על תשואה חיובית וגבוהה למשך זמן ועוד. כך או כך, לא קשה להטעות אדם הדיוט, שמנגנון ההחלטות שלו מוטה משיקולים של לחץ שיווקי.
 

ייעוץ פרטי

 
  1. יועץ פנסיוני פרטי או מטעם הבנק שיעניק ייעוץ אובייקטיבי ואינו מונע, כך או כך, מאינטרסים עסקיים או אחרים. יהיה זה יועץ המתמחה באפיקי חיסכון פנסיוניים, ויספר לכם אודות קופת גמל כזו או אחרת, תוך הבאת ניסיון וידע נרחב. היתרון המצוי כאן, הוא האובייקטיבית, עמה אין אינטרס במכירת מוצר כזה או אחר, אלא שקלול האפשרויות הפנסיוניות הקיימות עבור המבוטח הפוטנציאלי ונתוניו האישיים, עיבוד נתונים אובייקטיבי, והסקת מסקנות כתובות לטובת שיפור הכלים הקיימים עבור הפנסיה, בדרכים המקובלות בחברה. לחילופים, יוכל היועץ לספר המלצה כללית אודות קופת גמל או אפיק חיסכון פנסיוני אידיאלי עבור הלקוח, בעת פתיחת תיק חדש. החיסרון הקיים במצב זה, הוא עלות הייעוץ, שכמובן שלא יינתן בחינם (מלבד מקרה בו פנית לבנק בו אתה חבר). בנוסף, גם אם יומלץ לך אודות אפיק חיסכון אופטימאלי, אין זו ערובה לכך שאכן תוכל לקבלו מחברת הביטוח / השקעות / קופת גמל / קרן פנסיה של מקום עבודתך, כיוון שלא כל חברה עובדת עם כל אפיק קיים.


תפריט דף הבית