טכנאי מחשבים

רבים שואלים את עצמם מה ההבדל בין טכנאי מחשבים לתמיכה טכנית שמקבלים בטלפון, או מהם היכולות הנדרשות מטכנאי מחשבים. ובכן, טכנאי מחשבים הוא איש מקצוע שמתקן מחשבים, משדרג אותם, מגדיר ומתקין תוכנות במחשב.

שלא כמו תמיכה טכנית שמקבלים בטלפון לגבי בעיות כאלה ואחרות בהפעלת המחשב, טכנאי מחשבים נמצא עם הלקוח בביתו או במעבדה והוא אמון על תיקון מחשבים נייחים או מחשבים ניידים וכדומה.

כיצד עובד טכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים מתחיל בתשאול הלקוח לגבי התקלה הקיימת במחשב, לאחר מכן הוא ממשיך בבדיקת המחשב ובאיתור התקלה. בשלב הבא טכנאי מחשבים יתקן את התקלה או שיודיע ללקוח כי לא ניתן לתקן אותה או שהעלות של התיקון אינה מצדיקה זאת ומומלץ לרכוש מחשב חדש. ברוב המקרים יסביר הטכנאי ללקוח מה הביא לתקלה על מנת להדריך אותו כדי שהתקלה לא תחזור שנית. יש תקלות במחשבים שלא מלמדים אודותם בקורס טכנאי מחשבים ועל הטכנאי להיות מספיק יצירתי ומבין בתחום על מנת להגיע למסקנות הנכונות בעצמו. טכנאי מחשבים טוב ידע להגיד כי הוא אינו מסוגל להתמודד עם הבעייה ויישלח אתכם למעבדה מקצועית יותר לשם תיקון התקלה.
 

היכולת הנדרשות מטכנאי מחשבים

על טכנאי מחשבים להיות אדם בעל יכולת תקשור טובה עם הלקוחות בצורה אדיבה ועליו לדעת אנגלית ברמה טובה כדי לקרוא מידע ברשת שיאפשר לו להתמודד עם תקלות לא שכיחות. בנוסף, עליו להיות בעל רקע טכני ויכולת בתחום זה, ועליו להיות מסודר ברמת העבודה. ובנוסף לכל אלה, עליו להיות גמיש בשעות העבודה שלו מכיוון שלעיתים יש צורך בתיקון דחוף גם בלילות, שבתות או חגים.

אם אתם זקוקים לטכנאי מחשבים בררו אודות אנשי מקצוע מיומנים שניתן לקבל עליהם המלצות מאנשים שאתם מכירים ואל תעבדו עם אנשים לא מקצועיים.תפריט דף הבית