טיפים לבחירת קבלן שיפוציםטרום החגים היא התקופה החמה של בעלי המקצוע והמשפצים. כולנו רוצים להתחיל את השנה החדשה בדירה מעוצבת, נקייה ומלאה בסטייל.
בכדי להשיג את המטרה של בית שנראה כאילו יצא מתוך מגזין, אלפי ישראלים משפצים את בתיהם ועושים הום סטיילינג מחדש – מחליפים רהיטים, מסדרים מחדש את הבית, צובעים את הקירות בצבעים חדשים ולצורך כך הם מוכנים להשקיע ממיטב כספם ומרצם.
שיפוץ בבית הוא תקופה מאוד לחוצה ברוב הבתים – מחד, אתם נמצאים במצב קבוע של חוסר נוחות – אבק, רעש והרבה לכלוך ומאידך ישנו לחץ פסיכולוגי שמלווה אותנו עקב החששות – הן מפאת ההוצאה הכספית והן מפאת הפחד של איך זה יצא.  כל חריגה קטנה בלוח הזמנים או בתכנית שהוכנה מקפיצה אותנו, מערערת אותנו ומעלה את מפלס החרדה שלנו בעשרות מונים.
 אחד המפתחות החשובים ביותר הנחוצים לכם בכדי לצלוח את השיפוץ בצורה הטובה ביותר נעוץ בבחירת איש המקצוע הנכון. אז איך נמצא את הקבלן הנכון? איך נדע לסנן מכל אנשי המקצוע ונדע לבחור את איש המקצוע הנכון? ריכזנו עבורכם כמה טיפים שחשוב שתדעו כחלק מתהליך בחירת קבלן השיפוצים, שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.
  1. בדיוק כמו שאתם נערכים לכל פרויקט אתם צריכים להגדיר מהו טווח המחיר שלכם ואת הפרטים הטכניים השונים שחשוב לכם ליישם. רצוי ומומלץ שתחלקו את הערכה הכספית לשתיים – העלות של חומרי השיפוץ השונים – החל מגבס, צבע, אריחים וכיוצ"ב ועלות העבודה. חשוב שתבחרו קבלן שמבין את העבודה ונמצא בטווח המחיר שאתם מוכנים לשלם. זכרו – אם יש הצעה זולה במיוחד, השונה מאחרות – אל תתפתו – לפעמים הזול הוא היקר ביותר.  נסו להתאים קבלן שיפוצים שיתאים את עצמו אליכם .
  2. תגדירו, ושיהיה לכם ברור מה השירותים המדויקים שאתם רוצים לקבל מבעל המקצוע. שיפוצים זה גבר מאוד כללי ואמורפי. תבינו בדיוק מה אתם צריכים – האם עבודות שלד או גבס? האם אתם צריכים ריצוף? קרמיקה – האם אתם צריכים מישהו שמבין באינסטלציה או לעשות שינוי בחשמל או סתם רק טיח וצבע. בכדי למנוע התנגשויות בין אנשי מקצוע מומלץ לבחור קבלן שיודע לבצע את כל מה שאתם צריכים.
  3. וודאו כי הקבלן מודע ללוחות הזמנים שאתם רוצים שיעמוד בהם. בכדי להבין שהקבלן אכן מבין את המשמעות של לוחות הזמנים, מומלץ בעת כריתת החוזה עמו להציב לו יעדים ולכתוב בחוזה מה הקנס עבור כל עיכוב בביצוע העבודה.
  4. בדקו המלצות מלקוחות. מאחר ואתם רוצים בשביל השיפוץ שלכם רק את הטוב ביותר, נסו לחפש לקוחות קודמים של אותו בעל מקצוע ודברו איתם. כך תוכלו ללמוד על טיב העבודה שלו, הדרך בה הוא עמד  בלוחות הזמנים שלהם וכיוצ"ב. אם קבלן מסוים מסרב לתת לכם רשימה של ממליצים, יכול להיות שיש סיבה לכך, לא?!
  5. אל תמהרו לקחת את ההחלטה. גם אם נראה לכם שמצאתם את איש הנכון – השוו ובדקו עוד אופציות שיהיו רלבנטיות אליכם. התייעצו עם אנשי מקצוע אחרים ותראו איך הם רואים את הפרויקט.
 
בחירת איש המקצוע הנכון  הוא המפתח לעבודת שיפוצים מוצלחת ונעימה. חשוב שתזכרו, שגם אם נראה לכם שבחרתם את האיש המתאים והמקצועי ביותר – חשוב שבמהלך  העבודה תבקרו את פועלו ותשימו לב לזמנים ולאופן ביצוע העבודה.
 
שיפוץ נעים!
 


תפריט דף הבית