חשמלאי מוסמך

על מנת להיות חשמלאי מוסמך יש לעבור הכשרה מקצועית בקורס מוכר על ידי משרד העבודה. קורסים אלה עורכים בין שנתיים לארבע שנים והדבר תלוי במוסד בו לומדים. חשמלאי מוסמך הוא מקצוע מאד מבוקש ורבים מבקשים ללמוד אותו. אם גם אתם מעוניינים במקצוע זה עליכם להכיר את התחום. חשוב להבין כי בנוסף ללימודים יש תנאי נוסף לקבלת הרשיון של חשמלאי מוסמך והוא עבודה מעשית בשטח והכנת פרוייקט חשמל.
 

עבודה מעשית לפני קבלת רישיון חשמלאי מוסמך

כל בוגר קורס חשמלאים מחוייב בתקופת עבודה והתנסות בשטח לפני שהוא יכול לקבל הסמכה של חשמלאי מוסמך. תקופה זו אורכת לפחות שלוש שנים ויש בה שני שלבים של קבלת הרישיון לפי דרגות. אחרי שנת הנסיון הראשונה מקבלים רישיון של חשמלאי מעשי ולאחר שנתיים נוספות מקבלים רישיון חשמלאי מוסמך. את שנות העבודה המעשית יש לעשות בפיקוח של חשמלאי מוסמך על מנת לקבל את ההסמכה. בתום שלוש שנות הניסיון יש לתכנן פרוייקט חשמל הכולל שרטוט של מבנה ומעגלי חשמל, ותרשים של לוח החשמל המיועד למבנה.

בתום העבודה המעשית וסיום הפרוייקט, יש להגיש את המסמכים בצירוף בקשה לקבלת התעודה. כל המסמכים נבדקים על ידי וועדה מיוחדת ובמידה והכל נמצא תקין יקבל האדם את הרישיון בדואר ויוכל להתחיל לעבוד כחשמלאי מוסמך לכל דבר.

חשמלאי מוסמך רשאי לבצע עבודות חשמל ולתכנן מבנים ולחתום על תוכניות חשמל ולהעביר ביקורות חברת חשמל בבתים בהם קיימת תשתית תלת פאזית.
 

בטיחות מעל לכל

מכיוון שחשמל הוא תחום מאד מסוכן ויש לו השלכות מרחיקות לכת תהליך קבלת הרישיון הוא ארוך ומצריך את כל הפעולות שנמנו למעלה. אם גם אתם מעוניינים לעסוק בחשמל יש להבין כי בתחום זה הבטיחות והאחריות קודמת לכל.תפריט דף הבית