חשמלאים

אם יש לכם גישה טבעית לחשמל, תוכלו לנסות את כוחכם בתיקונים פשוטים ולחסוך את הזמנת החשמלאי. עם זאת, במידה וחשמל איננו מדבר אליכם, או לחילופין, אם מדובר בתיקון מורכב יותר, הזמנת חשמלאי הינה בגדר חובה. מתי יש להזמין חשמלאי וכיצד בוחרים חשמלאי מקצועי? כל התשובות בכתבה שלפניכם!
 

מתי יש להזמין חשמלאי?

בעיות חשמל קטנות ופשוטות כמו החלפת נורות, חיזוק מכסים רופפים של נקודות חשמל ותיקונים דומים, הם תיקונים שכל אחד יוכל לבצע. אם אתם מתמצאים מעט יותר, תוכלו לנסות את כוחכם גם בתיקונים מורכבים מעט יותר, כמו החלפת מתגים, העתקת גופי תאורה ותיקונים דומים. תיקונים מורכבים יותר, לעומת זאת, הם מחוץ לטווח הישגו של האזרח הממוצע, וחובה להזמין חשמלאי מקצועי לביצועם. חשוב לדעת כי ניסיונות עצמאיים לביצוע תיקוני חשמל מורכבים עלולים להסתיים באסון, חלילה, משום שחשמל שאיננו תקין מהווה גורם סיכון ממשי להתלקחות שריפה.
 

כיצד בוחרים חשמלאי?

1. מקצועיות

בהזמנת חשמלאי, חובה לבחור בחשמלאי מורשה, אשר מחזיק ברישיון ממשלתי. כמו כן, חשוב לשאול את החשמלאי מהו סוג הרישיון בו הוא מחזיק. הרישיון ההתחלתי – "חשמלאי עוזר" מאפשר ביצוע עבודות חשמל רק תחת פיקוחו של חשמלאי מוסמך. רישיון חשמלאי "מעשי" הינו רישיון מוגבל המאפשר ביצוע עבודות חשמל מסוימות ודורש פיקוח של חשמלאי מוסמך. רק חשמלאים שהינם בעלי רישיון "מוסמך" או "ראשי" רשאים לבצע את כל סוגי עבודות החשמל הביתיות ואינם זקוקים לפיקוח מעליהם. בעת הזמנת חשמלאי, חשוב לבדוק את רמת הרישיון של החשמלאי המוזמן במטרה לוודא כי התיקון יבוצע בבטיחות אופטימלית.

2. אמינות

פרמטר חשוב נוסף שיש להקפיד עליו הוא רמת האמינות של החשמלאי. חשמלאי שאיננו אמין עשוי לדרוש תעריף מופרז עבור תיקונים פשוטים יחסית, או לאלץ אתכם לבצע תיקון מקיף ויקר שאיננו נחוץ לכם. לכן, גם אם שירותיו המוזלים של חשמלאי "חאפר" קורצים לכם, מעבר להיבט הבטיחותי, הזמנת חשמלאי בלתי מקצועי עשויה בהחלט להסתכם בנזק כספי משמעותי.

3. שירות

כמו בכל תחום אחר – שירות עם חיוך ואדיבות הם ערך מוסף שלא מומלץ לוותר עליו.

4. זמינות – אם תיקון החשמל לו אתם זקוקים מפריע את שגרת יומכם, העדיפו חשמלאי זמין אשר יספק לכם מענה מהיר, מקצועי ויעיל ויאפשר לכם לשוב לשגרה במהירות האפשרית.
 

היכן מוצאים חשמלאי?

חיפוש קל ומהיר ברשת האינטרנט יספק לכם רשימה מכובדת של חשמלאים מקצועיים ובעלי ניסיון. בהצלחה!תפריט דף הבית