חשיבות כפפות העבודהבטיחות במקום העבודה
בטיחות בעבודה הינו מונח רחב אשר נוגע במספר רב של נושאים אשר כל תכליתם הוא להגן על המשאב הכי חשוב בעבודה – העובד. בטיחות בעבודה מתחילה בשימוש בציוד בטיחות מקצועי ואשר מתאים לאופי ולסביבת העבודה. בכדי להשלים את ההגנה על העובד יש לספק לו גם את הציוד המגן האישי המתאים כגון בגדי עבודה, אטמי האוזניים, משקפי המגן, נשמיות וכפפות מתאימות ובכך למנוע פגיעה בעובד (פגיעה פיזית ופגיעה עקב חשיפה לחומרים מסוכנים). בגדי העבודה וציוד המגן האישי חייבים  להיות נוחים וגמישים אשר יכולים לאפשר לעובדים לבצעה את עבודתם כנדרש. אם ציוד המגן לא יתאים באופן מוחלט לעובד הדבר לא רק שעלול לפגום בתפוקת העבודה אלא אף מהווה סיכון ממשי לחייו! ולכן, ניתן לקבוע כי איכות הציוד המגן האישי נמדדת בטווח שבין נוחות הציוד לבין עמידותו בפני תאונות ומפגעים שונים.
 
האיש שחסרה לו אצבע
יש בבית כנסת שאליו אני הולך, איש מבוגר שחסרה לו אצבע. זה לא הדבר הכי בולט, וסביר להניח שלא הייתם שמים לב, אבל כל פעם שאני ניגש ולוחץ לו את היד אני נזכר בזה ואז עולה השאלה – מעניין איך זה קרה לו.. באחד מערבי השישי לא עצרתי את עצמי ובתום התפילה, בעודנו יצאנו ביחד שאלתי אותו אם יהיה מוכן לספר לי כיצד איבד את האצבע? התשובה שלו קצת בלבלה אותי, הוא ענה לי "איבדתי אצבע אחת כי האחרות היו מוגנות". איך הדבר אפשרי שאלתי?! איך האחרות היו מוגנות? ואז הוא סיפר לי שלפני 40 שנה הוא הייתה לו נגריה שבה הוא עבד, וכפפת הברזל בה השתמש הייתה קרועה – דבר שבזמנו לא היה בר חשיבות עבורו ואז קרה מה שקרה והשאר היסטוריה.
 
שימוש נכון בציוד המגן האישי
זה לא משנה כמה הציוד שהמעסיק מספק  לעובד יהיה חדיש, עמיד ונוח אם העובד לא ייעשה בו שימוש בצורה נכונה ונאותה ואכן מחקרים רבים מראים שתאונות רבות היו יכולות להימנע אילו רק העובד היה משתמש בציוד המגן שקיבל. אז מדוע העובדים לא משתמשים בציוד המגן שקיבלו? ברוב הפעמים מדובר בעצלנות רגעית – העובד שכח את הציוד ולא היה לו כוח לחזור לקחת אותו, לא היה לו כוח לשים אותו כמו שצריך ולפעמים מדובר באגו (שאני אשים משקפי מגן ואראה אהבל?!) וביטחון עצמי מוגבר (לי- זה בחיים לא יקרה, אף פעם לא הייתי צריך)
 
הנשים כמשל
הנשים הבינו את זה כבר ממזמן. אין משק בית שלא תמצא בו במגירה או מתחת לכיור כפפות עבודה אלסטיות שיגנו כל הידיים שלהן מפני חומרי הניקיון השונים ששימוש בהם פוגע בעור ובציפורניים. כפפות הידיים לא רק שומרות על שלמות כפפות הידיים אלא שומרים על מראה כפות הידיים ועל המגע שלהן.
אמנם קצת באיחור, אבל גם "העולם הגברי" החל לסגל לעצמו מן החוכמה הנשית והחל לעשות שימוש בכפפות העבודה השונות – החל מפועלים בתחום הבניין ועד לעובדים שעובדים עם מתכות כבדות ומכונות חיתוך בעלות להבים קטלניים.
 


תפריט דף הבית