חיתוך בלייזר על חומרים רבים באיכות גבוהה

לא מעט בתי עסק וגורמים פרטיים נדרשים להשתמש בשירותי חיתוך בלייזר, חיתוך זה מתבצע על חומרים שונים ומגוונים כפי שנוכל לראות מיד, הן לצרכים עסקיים מסחריים והן לצרכים אחרים, כמו אומנות.
במהלך השנים חל שיפור נרחב בתחום זה, בין היתר כתוצאה משיפור במכשירים אך גם כתוצאה משיפור התצוגות השונות איתן עובדים לצורך חיתוך בלייזר. במאמר זה נסקור בקצרה מתי משתמשים בחיתוך בלייזר, לצורך מה וכיצד.
לפני שנתחיל נסביר, חיתוך בלייזר הוא לא דבר חדש מן הסתם, אך בעקבות השכלולים השונים שחלו במכשירים השונים וכן האופציות החדשות שנפתחו בזכות חומרים ואמצעים שונים, הרי שכיום התחום הזה יותר פופולארי ומחליף חריטה על חומרים אחרים ושימוש באמצעים שונים ומגוונים, שנחשבים פחות טובים או יותר יקרים.

מתי משתמשים בחריטה בלייזר


כאמור כפי שציינו קודם לכן, חריטה בלייזר מתבצעת לצרכים אישיים-פרטיים, צרכים עסקיים-מסחריים וכן צרכים אומנותיים. אנחנו יכולים למצוא חריטה בלייזר על גבי משטחי אבן, משטחי עץ, פלסטיק,עור, בדים, משטחי אבן ועוד. השימוש בחיתוך בלייזר נעשה לצורך יצירת שלטים, יצירות אומנות, סימונים, רישומים על אבן ועוד. מדובר ברישומים שונים ומגוונים וכן בחיתוכים לצורך ייצור של חומרים שונים, כאמור מדובר על חיתוך של לוחות מסוגים שונים.

כיצד ניתן לבצע רישום וחיתוך ברמה איכותית


על מנת ליהנות מחיוך בלייזר ברמה גבוהה יש להשתמש בשבלונות שונות, השבלונות הן של אותיות וסימנים ובעזרתן ניתן להגיע לרמה דיוק מקסימאלית. משתמשים בשבלונות אלו לצורך רישום על גבי שלטים, דלתות, משטחים, קירות ועוד.
מלבד אותן שבלונות הרי שהרבה פעם מתבצע חיתוך על ידי פילטרים ומשרביות שונים, מדובר על צורות ייחודיות שניתן לבצע דרכן את החיתוך ובכל ליצור יצירות אומנות וסימנים שונים. החיתוכים נעשים על חומרים בעוביים שונים, כך למשל מתבצע חיתוכים על עץ, פרספקס, קרטונים ועוד.
החיתוכים נעשים באמצעות מיקוד הלייזר בנקודה בה מעוניינים לחתוך, מחשב שמפעיל את המכשיר קובע את הספק הלייזר, וכך החומר סופג את האנרגיה מהמכשיר אשר מפעיל את העוצמה הנדרשת בשביל לבצע את החיתוך. היכולת של הלייזר לפעול על פי המרחק הופך אותו ליעיל מאוד בכל הקשור לחיתוך בתוך חומרים, בוודאי כאלה שנחשבים עבים במיוחד. ככל שקרן הלייזר היא יותר ממוקד, כך טווח המיקוד קצר יותר. צריך לזכור שישנם גלי אורך שונים ללייזר וכל אחד מתאים לחומר אחר ומייצר אנרגיה שונה.
לסיום, השימוש בחיתוך בלייזר הוא מאוד פופולארי בגלל האיכות הגבוהה שלו, ניתן להפעיל את המכשיר על שורה של חומרים, מה שהופך אותו יעיל לתעשיות שונות ומגוונות. עם השנים, יותר ויותר גורמים משתמשים בחיתוך בלייזר, וכתוצאה מכך כל הזמן מוכנסים בתחום שיפורים שונים שהופכים את העבודה עם המכשיר לפשוט ויעיל יותר.

 


תפריט דף הבית