חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי – לשם מה זה טוב?


בלא מעט בתים בישראל, אנחנו יכולים לראות שילוב של מספר מערכות חימום. אומנם ישראל היא לא מדינה קרה, בוודאי לא ביחס למדינות אירופאיות, ובכל זאת אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו מתמודד עם ימי החורף הקרים ללא מענה. הדבר הנכון בוודאי כשמדובר בבית שיש בו ילדים או מבוגרים.

בין המערכות השונות שאנחנו יכולים למצוא בבתי מגורים, יש תנורים מסוגים שונים, מערכות חימום מרכזיות בדומה למערכות קירור שעובדות בקיץ, וכן אנחנו יכולים למצוא מערכות חימום תת רצפתי בלא מעט בתים.

חימום תת רצפתי הוא הפתרון הטוב ביותר לחימום הבית, באופן אופטימאלי. מדובר במערכת שאנחנו מתקינים מתחת לרצפה, כפי שניתן להבין, בזמן שאנחנו בונים או משפצים את המבנה, בדרך כלל אנחנו פורסים אותה כך שהיא תכסה את כל המבנה, כך אנחנו יכולים ליהנות מחימום בכל חדר וחדר.

מערכת חימום תת רצפתי מבוססת על צינורות המים הקיימים, כך שיש לנו אפשרות לשלוט על החימום בכל חדר וחדר. צריך לומר, החימום מתבצע בהדרגתיות, באופן מבוקר, הוא לא יוצר יובש, ומאחר והוא עובד על בסיס מערכת קיימת ועל בסיס שימוש במים, הרי שהוא גם לא מזהם את הסביבה.

על מנת להתקין מערכת חימום תת רצפתי, יש לשים לב, מעבר לנקודות שציינו, שהמבנה מבודד היטב, מאחר ואם לא כך, ייתכן מאוד שהחימום לא יעבוד בצורה אופטימלית. הבידוד ייעשה כמובן בתהליך התקנת המערכת, הוא יבוסס על חומר מוקצף, בטוח, שאיננו פולט חומרים מסוכנים. באופן כללי, מדובר במערכת מאוד בטוחה ואפקטיבית, היא לא מקרינה וגם איננה יכולה לגרום לשריפה או כל דבר אחר.
מדוע אנחנו צריכים מערכת חימום תת רצפתי?

על פניו, אנחנו יכולים לחשוב שמערכות החימום אצלנו במבנה הן מספיקות. אנחנו משתמשים במערכות חימום מרכזיות, תנורי הסקה, תנורים, כל אלה אמורים להספיק בשביל לחמם את החדר באופן אופטימאלי.

אך זה לא מדויק. כפי שאנחנו יודעים, אחד המקורות להיווצרות קור במבנה, מגיע מרצפה קרה, הוא הרבה גם הרבה פעמים הסיבה לכך שאנחנו הופכים חולים. על מנת להימנע ממצב שכזה או ממצב בו אנחנו אמורים לשים גרביים ואלמנטים אחרים שמיועדים לחמם אותנו, אזי שאנחנו יכולים להדליק את החימום התת רצפתי, וכך אנחנו נהנים מרצפה חמה ונעימה.

כאן המקום לומר, אין לנו מה לחשוש מבחינת הנזק שעלול להיגרם לנו אם אנחנו הולכים על רצפה חמה. לא מדובר בטמפרטורה שאמורה לגרום לנו כוויות או אי נוחות ברגליים, מה עוד שאנחנו שולטים בעבודה של המערכת ובטמפרטורה שלה.
​​​​​​​
כמו כן, אין לנו מה לחשוש מהוצאות החשמל. מדובר במערכת חסכונית שעלות השימוש בה היא יחסית נמוכה. כך שאנחנו יכולים להפעיל אותה וליהנות מאוויר חם ונעים הן ברצפה והן בחדר כולו.
 
 
 
 

 


תפריט דף הבית