ביטוח רכב

בחיי היומיום של כל בעל רכב מגיע הרגע בו יש צורך לעשות ביטוח רכב. לעיתים מדובר ברכב חדש של נהג חדש שרק מתחיל את דרכו על הכבישים הלא פשוטים של מדינת ישראל, בעוד במקרים אחרים זהו אדם מנוסה שרכבו מלווה אותו נאמנה כבר שנים ארוכות. כך או כך, על מנת לבצע את הרכישה החכמה ביותר בתחום ביטוח הרכב, חשוב מאוד לגשת לנושא בצורה מודעת ולקבל החלטות על סמך מצבים קיימים, ולא על פי מה שהיה לפני כמה שנים.
 

אילו סוגי ביטוח רכב יש?


על מנת לדעת איזה סוג ביטוח אתם צריכים, יש להכיר את עיקר הסוגים:
ביטוח חובה – זהו ביטוח שלמעשה מבטח את החיים שלכם, ולא את הרכב עצמו, וזו הסיבה שהוא חובה. במידה ורכב נתפס ללא ביטוח זה, הנהג מקבל קנס גבוה ובאופן כללי – מסכן את עצמו בצורה לא מוצדקת. לפיכך, אם שאלה האם יש צורך לעשות ביטוח חובה לרכב או לא.
ביטוח מקיף – ביטוח זה מבטח את הרכב שלכם במקרה של תאונה. עם זאת, הוא מגן עליכם לא בכל המקרים, במידה ואתם הייתם אשמים בתאונה – הביטוח לא תקף לגביכם, אך במידה ואתם נהגים מאוד זהירים, שומרים מרחק ולא עוברים על החוק בשוק מצב, סביר להניח שזה יספיק לכם, כי במידה ותתרחש תאונה באשמת מישהו אחר, הביטוח יכסה את הוצאות טיפול הרכב.
ביטוח צד ג' – ביטוח רכב זה מגן עליכם במידה ובעקבות הפעולות שלכם הוסב נזק למישהו אחר. לאו דווקא לרכב, גם אם מדובר בכל סוג רכוש אחר, ביטוח זה מאפשר לכם להימנע מהצורך לשלם על התיקון המלא, אלא רק השתתפות עצמית.
 

האם צריך להחליף את סוג הביטוח במשך השנים?כאשר אתם נהגים חדשים עם רכב חדש ומושקע, סביר להניח שתעשו את כל שלושת סוגי הביטוחים על מנת לבטח את האוטו החדש והיקר, וגם להגן על עצמכם מפני טעויות שאתם עשויים לעשות כנהג חדש ולא מנוסה. עם זאת, על מנת לעשות את הביטוח שבאמת יתאים לכם, כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים, למשל, עם נציגי ביטוח רכב של הפניקס המסוגלים להעניק ייעוץ איכותי וכנה לגבי השירות הדרוש לכם.
 

האם כדאי לעבור חברות?כאשר מגיע הרגע לבצע חידוש ביטוח רכב, רבים יגידו שזה הזמן לעשות חשבון נפש – לבדוק האם הביטוח מצדיק את ההשקעה שלכם בו, לחשוב האם חברת הביטוח הספציפית שלכם הוכיחה את עצמה ברגע של צורך, או שמא עשתה לכם בעיות בלתי מוצדקות? עבור חברות רבות לקוחות חדשים תופסים תפקיד חשוב יותר, ולכן זוכים ליחס מועדף. אם אתם מרגישים שאתם כבר פחות "מחוזרים" על ידי חברת הביטוח שלכם, כדאי לנסות לראות מחירים של חברות אחרות. עם זאת, חשוב לזכור שלפעמים מה שקובע זה מהירות התגובה.


תפריט דף הבית