זיפות

זיפות גגות בביטומן היא השיטה הוותיקה לאיטום גגות והיעילה מכולם, ויש לה יתרונות גדולים, אך גם חסרונות. זיפות גגות הינה פעולה שיש לעשות אותה כאשר מבחינים בסדקים באיטום הקודם או שחלילה ישנה רטיבות בתוך המבנה. חשוב להבין, כי זיפות גגות ואיטומם הינה פעולה ששומרת על המבנה ועל הגרים בו לאורך זמן, ואין לדחות אותה ברגע שהיא נחוצה.


היתרונות של זיפות גגות

זיפות גגות נעשה על ידי חימום הביטומן בחבית והעלאתו לגג המבנה. לאחר מכן מורחים את הגג במברשת ומגב גומי בשכבת יסוד מקשר 474 GS, ולאחר מכן מורחים את הזפת ופורשים יריעות של נייר-טול ומורחים שכבה נוספת. יישום של שיטה זו בצורה נכונה ומוקפדת תגרום לחומר להחזיק מעמד שנים רבות ללא צורך בתיקונים כלל. החיסרון של השיטה הוא שצריך לצבוע את הגג בלבן בכל שנה מחדש, וכאשר יורדת הטמפרטורה מתחת לאפס עלול הזפת להיסדק ולהתפוצץ, דבר שאינו קורה ביריעות ביטומניות PVC או מחומרים אלסטומריים.

זיפות גגות בביטומן חם ניתן ליישם בגגות בטון, מרפסות, משטחי בטון, יסודות בנייה ואפילו במרתפים.

דרך נוספת לעשות זיפות גגות יעיל הוא למרוח שכבת ביטומן 75/25, ולאחר מכן להניח יריעות ביטומניות, שיחד יהוו שכבת הגנה מעולה לשנים רבות.

מהו זפת ביטומן

ביטומן הוא חומר תרמופלסטי שהוא תוצר לוואי של תעשיית הנפט. הוא גמיש מאד ורגיש לפגיעות כגון ברזלים חודרניים, דודי שמש וכדומה. צבעו שחור כך שהחשיפה שלו לשמש מזיקה לו ומכאן הצורך בצביעתו בלבן. יש חומר ביטומן חם, שמריחתו נעשית בעודו חם, ויש ביטומן קר שמונח על הגג בהיותו קר.

זיפות גגות מומלץ לעשות בתקופת הקיץ או הסתיו ולא לחכות לחורף. זיפות גגות חם מאד קשה לעשות בעונת הגשמים, ולא מומלץ לדחות זאת לרגע האחרון.תפריט דף הבית