התקנת מזגן

התקנת מזגן היא פעולה משולבת של החלטה לגבי המזגן הרצוי לכם והתקנתו בפועל. מתקיני מזגנים רבים הם גם סוכנים של חברות שונות המייצרות מזגנים מסוגים שונים ועל מנת להבין מהו המזגן המתאים לכם ביותר (עוד לפני התקנתו) מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי מאדם כזה לאחר שביקר אצלכם בבית. לא ניתן להתקין מזגן בכל מקום ולעיתים התקנה של מזגן שאינו מתאים מבחינת התשתית עלולה לעלות לכם מאד ביוקר.
 

התקנת מזגנים שונים

שוק המזגנים כיום רווי בסוגים ויצרנים שונים של מזגנים. מומלץ לרכוש מזגנים של יצרנים מוכרים ואמינים לאחר שתקבלו עליהם המלצות גם מאיש המקצוע וגם מאנשים שאתם מכירים שעובדים איתם ובהצלחה. מזגן טוב אינו מתקלקל ואינו עושה בעיות בשנים הראשונות לעבודתו ויש בזה יתרון גדול, מכיוון שכל הזמנת טכנאי כרוכה בהוצאות לא קטנות.
 

סוגי המזגנים הנפוצים

התקנת מזגן בבית כוללת את האפשרויות הללו:

  •  מזגן ריצפתי מפוצל או לא מפוצל
  •  מזגן עילי
  •  מזגן מיני מרכזי

אלה שלושת הסוגים העיקריים וקיימים עוד מזגנים מסוגים שונים. המזגנים מתחלקים לקטגוריות שונות גם מבחינת הטכנולוגיה שלהם, ניתן להתקין מזגן שהוא רב מאייד או מזגן נייד וכדומה.

התקנת מזגן מחייבת עבודות תשתית שונות כמו חיבור מספיק של חשמל (ובמידת הצורך יש לקרוא לחשמלאי שיעשה את החיבור הנדרש), התקנת המדחס מחוץ לבית (ברוב המקרים) התקנת המפוח בתוך החדר וחיבורו למדחס והתקנת צינור הניקוז של מי המזגן.

בהתקנת מזגן מיני מרכזי יש להתקין תעלות אוויר מהמדחס אל חדרי הבית השונים והדבר מצריך לא אחת בניית תקרה מיוחדת כדי להסתיר את הצינורות או השחלתם בתקרה נמוכה קיימת.

התקנת מזגן יש להשאיר רק בידיים של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ולא לעשות זאת באופן חובבני.תפריט דף הבית