חיפוי זכוכית למטבח

תחום עיצוב מטבחים התפתח בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא חידושים רבים. אם בעבר היה נהוג לראות קרמיקה במטבח, הרי כיום הטרנד האחרון זה חיפוי זכוכית.  אחד השינויים שחלו בתחום הוא כניסה של זכוכית לחלל המטבח כהגנה על הקירות.

 

 מה חיפוי זכוכית

לפני שנגיע לשלב ההתקנה, חשוב מאד להבין מהו חיפוי זכוכית ומדוע רבים בוחרים להתקין את החיפוי במטבח. חיפוי העשוי זכוכית הוא לוח זכוכית אשר צמוד לקיר ומסייע להגנה על קירות המטבח. אותם קירות נתונים לשינויים בשל העובדה כי אנשים נמצאים במטבח לא מעט שעות וכתוצאה מכך עשויות להיות לא מעט השפעות כגון רטיבות לכלוך או שומן.

כל אותן השפעות אינן תורמות למראה המטבח ולכן יש צורך בהתקנה של חיפוי על הקיר. אם בעבר הקרמיקה או החרסינה היו נחשבות לשולטות בכל הקשור לתחום החיפויים ורבים נהגו לעשות בהם שימוש, הרי כיום  זכוכית חשבת לאחד החומרים היעילים ביותר.
 

לא זכוכית שבירה

כולנו מכירים את הדימוי של הזכוכית הנחשבת לעדינה למדי. רבים תוהים כיצד אותה זכוכית מתאימה למקום בו נמצאים הרבה אנשים כדוגמת המטבח, אך הדבר אכן אפשרי. כיום ניתן למצוא חיפוי זכוכית למטבח העשוי מזכוכית עבה אשר כוללת מספר רב של שכבות. אותה זכוכית נחשבת לאיכותית במיוחד ועמידה בפני חום.

בשל הגודל, הזכוכית אינה סופגת מכות העשויות להתרחש כתוצאה מתנועות חזקות. אם כן, בניגוד למחשבה של פעם, נראה כי זכוכית משתלבת היטב במטבח. אותו מראה שביר של זכוכית אינו ממש נראה לעין כיום במטבחים וניתן ליהנות ממראה יפה לחלל המטבח. את אותו מראה יפה של הזכוכית ניתן לשדרג באמצעות צבעים יפים של חיפוי. כיום בחלל המטבח ניתן ליהנות מצבעים שונים ומיוחדים.
 

 חשיבות היופי

אם עסקנו בפרקטיקה, הרי כיום בעקבות השינויים שחלו בתחום עיצוב המטבח לא מתייחסים רק לעניין הפרקטי אלא גם ליופי. כאשר מדובר על המטבח כולנו אוהבים את המטבח שלנו יפה. כיום נהוג לבחור מטבח אשר ישקף את הסגנון האישי שלנו ולא רק יתאים מבחינת החומרים. בעת המחשבה על עיצוב המטבח, חשוב מאד לשלב בין דגם הזכוכית בהתאם לסגנון של המטבח כך שהסגנון לא ימאס לאחר זמן מסוים.

בבחירת חיפוי זכוכית, חשוב מאד להבחין כי מדובר בזכוכית איכותית וכן כוללת את התכונות שצוינו קודם לכן כגון עמידה בפני חום או עמידה בפני שברים. את התקנת הזכוכית חשוב מאד שיבצע בעל מקצוע מוכר בתחום. בעת שלב ההתקנה חשוב מאד להקפיד כי בעל המקצוע יהיה מישהו שניתן לסמוך עליו בכל הקשור לעבודה. עבודת ההתקנה של בעל מקצוע אינה צריכה להיערך זמן רב, אבל חשוב מאד כי היא תתבצע ביסודיות רבה על מנת שיהיה ניתן לראות את התוצאה הטובה ביותר.

 תפריט דף הבית