התקנה וטיפול במערכות אינסטלאציה מורכבות

מערכות הולכת המים בבית הינן מערכות חיוניות שמורכבות מסוגי וחיבורי צנרת שונים. קיימות מערכות להולכת מים נקיים שמגיעים מרשת המים הראשית של הישוב ומערכות להולכת מים משומשים ומי אסלה שזורמים אל מערכת הביוב העירונית. כל מערכת מורכבת מצנרת סמויה המותקנת בתוך הקירות ומתחת לרצפות וממערכת גלויה שיש בה גם אביזרי קצה. החלק הבעייתי ביותר הינו הסמוי בגלל שיש קושי לזהות בו תקלות ופיצוצי צנרת  שגורמים לדליפת מים. יש חשיבות רבה להתקנה מקצועית של רשת המים על מנת שתהיה מסוגלת לעמוד בלחצי מים ובפני בלאי אפשרי. תקלות עלולות להיגרם מתאונות, חבלות, בלאי ועוד והן תגרומנה לחורים בצינור, מדליפות בנקודות חיבור ועוד.

התקנת מערכת

התקנת מערכות אינסטלציה נעשית בעת בנית הבית ולאחר סיום השלד. אינסטלטור בתל אביב מגיע במספר הזדמנויות ובשלב הראשון הוא מתקין את האינסטלציה בתוך הקירות ועל הבטון שהתייבש לאחר היציקה. בשלב זה, מרבית המערכת מותקנת והשלב הבא הוא לפני עבודות הטיח. כאן תבוצענה השלמות למערכת, והיא תחובר למערכת המים הראשית. כמובן שלפני החיבור תיערך בדיקה לאיתור נזילות. בסוף התהליך תתבצע התקנת אביזרי קצה כמו: ברזים, טושים, ניאגרות ועוד. אביזרים אלו מובאים על ידי בעלי המבנה והם נקנים על פי טעמם, צרכיהם ורצונותיהם. קיים מבחר גדול מאוד של אביזרי קצה, ולרוב, ילכו בעלי הנכסים על סגנון אחיד.

איתור נזילות ותיקון צנרת

בתוך מבנה קיים עלולות להיווצר תקלות במערכת האינסטלציה. כאשר הפיצוץ הינו בחלק מוסתר הרי שיתגלו סימני רטיבות על הקירות או התקרות. ניתן לבצע בדיקה ראשונית על ידי סגירת השיבר הראשי של הבית. במידה ומד המים עדיין מסתובב אז יש דליפת במערכת. אינסטלטור יודע לזהות את מקום הדליפה ומשתמש לשם כך במצלמות תרמיות מיוחדות שיודעות לאתרה בטכנולוגיית אינפרא אדום. איתור מדויק יחסוך שבירת קירות ובלטות מיותרת מאחר ולא תמיד מקום הרטיבות הינו מקום הפיצוץ. המים יורדים בשיפוע ויכולים לזרום בתוך הקירות עד שימצאו סדק לפרוץ ממנו, והדבר יכול להיות גם מספר מטרים ממקום הפיצוץ. אינסטלטור מבצע תיקונים בכל מערכות האינסטלציה, פותח סתימות, פותח בורות ביוב בחצר, מנקה צנרת ביוב משורשים ועוד.

שירות מקצועי

אינסטלטור מקצועי זמין מרבית שעות היממה ויגיע גם בנסיבות דחופות. יש לו ניידת שירות מאובזרת שיש עליה את כל הכלים, חלקי החילוף והחומרים הנדרשים לתיקון. הוא יכול לתת סיוע טלפוני ראשוני ולהסביר איך להתנהג ולסגור ברזים ראשיים. בעלי מבנים רבים מבטחים את ביתם במפני נזקי צנרת. בפוליסת ביטוח מבנה יש סעיפים המתייחסים לטיפולים כאלו, וכל בעל מבנה יכול להחליט אם להפעיל את הביטוח. במקרה כזה, הביטוח ישלם את הנזק והלקוח את ההשתתפות העצמית. מומלץ להיעזר בשירותי אינסטלטור מקצועי ומהימן. הוא יאתר את התקלה במהירות ויבצע תיקון יסודי במערכת. לאחר מכן, הוא ישלים את התיקון החיצוני שכולל טיח, צבע, הדבקת קרמיקות שנשברו ועוד.

 


תפריט דף הבית