הרחקת יונים – כל השיטות להרחקה

יונים הן סמל השלום, ציפורים שאנו מכירים ורואים בכל יום, כמעט מבלי לשים לב אליהן. אך כאשר הן מגיעות הבית, אנחנו שמים לב אליהן בהחלט, ומחפשים שיטות להרחקת יונים.
 

הרחקת יונים

הרחקת יונים נועדה להרחיק את היונים מן הסביבה הביתית, ולמנוע מהן להיכנס אל תוך הבית, או למקומות כמו מרפסות, מסתורי כביסה, מנועי מזגנים וכיוצא בזה. יונים אוהבות מאד לקנן במקומות כאלה, אשר מעניקים להן קרקע יציבה ומקום חם ובטוח יחסית לשהות בו, להקים בו קן ולדגור בו על הביצים. אך לבני אדם, ההימצאות של היונים במקומות הללו מטרידה, ולכן שיטות שונות להרחקת יונים הן פתרון נפוץ מאד.
 

למה צריך להרחיק יונים?

יונים הן אולי ציפורים נחמדות כאשר פוגשים אותן ברחוב, אך כאשר הן מגיעות לשטח הביתי, הן מהוות מטרד של ממש. היונים מקימות רעש רב, במיוחד בתקופת הקינון, כאשר זוג יונים מקנן במקום. יונים גם מהוות מקור לכינים, חיידקים ומחלות שונות, שאינן נעימות כלל, בלשון המעטה. היונים גם גורמות ללכלוך רב בסביבה שבה הן נמצאות, בעיקר בגלגל לשלשת ובגלל חומרי קינון אשר מלכלכים את האזור. לכן אין פלא שאנשים מעוניינים להרחיק את היונים מן השטח הביתי שלהם, ולהעביר אותם לשטחים ציבוריים ופתוחים.
 

שיטות להרחקת יונים

ישנן שיטות שונות להרחקת יונים, כאשר ישנה עדיפות לשיטות שאינן פוגעות ביונים, וכמובן לשיטות שעובדות היטב. הנה מספר שיטות נפוצות:
 
רשתות – רשתות להרחקת יונים עשויות מחומרים שונים, מפלדה ועד סיבי ניילון, בהתאם למקום בו ממקמים אותן ולצורך שבהן. הרשתות מונעות מן היונים להיכנס דרך פתחים שונים בבית, ומהוות קרקע א יציבה, כך שהיונים אינן נוחתות עליהן.
 
דוקרנים – דוקרנים או סלילים מתאימים לאדני חלונות ומקומות דומים. הדוקרנים מכאיבים ליונים, ולכן יש כאלה שנמנעים מלהתקין אותם, ומעדיפים להתקין סלילים, אשר פשוט אינם יציבים, כך שהיונים אינן נוחתות עליהם.
 
דחלילים – ישנם שני סוגים של דחלילים שאמורים להרחיק יונים. האחד הוא דחלילים של עורבים, אשר מהווים אויבים של היונים ומרחיקים אותן מהמקום. הסוג השני הוא דחלילים של יונים. כאשר היונים רואות את הדחלילים, הן מבינות שהטריטוריה כבר נכבשה על ידי יונה אחרת, ועוזבות את המקום.
 
תכשירים – אם כל השיטות אינן עובדות, ישנם גם תכשירים להרחקת יונים, בדומה לחומרי ריסוס למזיקים אחרים, כמו כל ריסוס לבית . תכשירים אלו לרוב רעילים ופוגעים ביונים, אולם ישנם גם תכשירים שנועדות להרחיק את היונים באמצעות ריחות שלא נעימים להן וכדומה.
 

לסיכום

היונה, החיה החמודה ושאנחנו אוהבים להאכיל בכיכרות מרכזיות בעולם יכולה להזיק לנו בני האדם שהיא מחליטה לקנן בסביבת המחייה שלנו. הסביבה שלנו מרגישה בטוחה ויציבה ליונים להקים את הקן שלהם לקינון והטלה.
בחרו אחת מן השיטות שהזכרנו לעיל ותראו מה הכי מועיל לסביבה המחייה האישית שלכם, ישנם מקרים שצריך לשלב בין השיטות ולהגיע לפתרון מקיף וסופי ולשם כך נדרש בעל מקצוע שביצע הרחקת יונים מספיק פעמים ובעל ניסיון רב..


תפריט דף הבית