שיפוץ דירה - איך בוחרים את הקבלן שמתאים לתקציב שלכם?

כדי לבחור את הקבלן הנכון לשיפוצים שלכם יש לבדוק ולעשות כמה דברים, עוד לפני שמחפשים את הקבלן. ראשית, שיפוץ מתחיל בתכנון. כל תכנית לוקחת בחשבון לא רק את השיפוצים ההכרחיים שלכם ואת אלה שאתם רוצים לעשות, אלא גם את השיבושים ואת הסטיות מהתכנון המקורי. זה לא חייב להיות שיבושים רציניים שנוצרים כתוצאה מכך שהקבלן טעה בעבודה שלו, אלא פשוט משום שיש דברים בלתי צפויים בכל מהלך שיפוצים. אם אתם זקוקים לשיפוצים זה אומר במקרים רבים שהבית עלול להיות במצב לא טוב יחסית, כך שעם תחילת העבודות, כשיתגלה מצבו האמיתי, חייב להיות לכם קבלן שיידע להתמודד עם המצב.

 

שינויים תוך כדי העבודה מצריכים קבלן גמיש

לכן, בדקו עם הקבלן כבר בזמן הכנת התכניות מה מצפה לכם במקרה שהשיפוץ לא יתנהל לפי התכנון המקורי, והאם הקבלן יהיה מסוגל להתמודד עם ההשלכות ולטפל בכך. זהו האינדיקטור העיקרי לכך שבחרתם קבלן מקצועי ואיכותי שיש לו מספיק פתרונות לכל מצב. במקרים אחרים מגלים תוך כדי עבודה שהתכנית המקורית דווקא יוצאת לא הכי טוב או כמו שחשבתם שתיראה. במקרים כאלה יש גם לסכם עם הקבלן על מחירים לתוספת עבודה, כמובן, ולוודא אתו מהי דעתו בנוגע לתכנית המקורית.

יכול להיות שניסיונו הרב ילמד אתכם משהו חדש על השיפוצים שיכולים להיות. יכול להיות שגלו דרכים חדשות להבין איך אפשר להגיע לתוצאה טובה בדרך אחרת, טכנית, והקבלן שלכם מוסמך לעשות זאת ואף מעודכן בשיטות החדשניות ביותר להגיע לתוצאה שקיוויתם לה. אם גיליתם שקיר שהזזתם דווקא גורם לבעיות לא צפויות, הקבלן שתבחרו אמור לשים לב לזה תוך כדי העבודה או אפילו בשלב הצגת התכניות.
 

קבלן מנוסה הוא קבלן טוב

קבלן אחראי גם יעיר לכם מניסיונו העשיר מה יכול להשתבש, לקחת בחשבון את כל התקלות ואת משך העבודה וכל מה שנחוץ לה. סכמו אתו מחירים מראש, כולל החומרים שישתמש בהם ואם הם איכותיים מספיק כדי להיות עמידים. בדקו מהו סוג העבודות שנחוצים לכם ומה הן דורשות מבחינת כוח עבודה וידע מקצועי.

הקבלן חייב להיות מוסמך על ידי הרשויות מצויד באישורים מתאימים וביטוח מקצועי, ולא רק להציג עבודות מוצלחות שלו. זה חייב להיות מגובה באישורים על כל מקרה שמשהו יקרה ותצטרכו לשלם פיצויים או שתידרשו לפצות מישהו על העבודות או נזקים שנגרמו במהלך העבודות.
 תפריט דף הבית