כיצד תבחרו את הצלם שלכם לחתונה- טיפים

כיצד תבחרו את הצלם שלכם לחתונה- טיפים

חתונה היא האירוע מיוחד וחגיגי שככל שהוא מתקרב משקיעים בני הזוג זמן ומשאבים רבים יותר בארגונו. כל זוג רוצה שהחתונה תהיה חתונת החלומות שלו, החתונה שאותה דמיין. החתונה נשארת כזיכרון בראשם ובליבם של המתחתנים, אך באירוע כה מיוחד נדרש גם תיעוד אמיתי בצורת תמונות סטילס ווידיאו. כך, בכל רגע ניתן לחזור לאותו יום מיוחד ולחיות אותו מחדש. בכדי שהאירוע יהיה מתועד כמו שצריך יש צורך לבחור צלם טוב שידע לתעד את האירוע מכל זוויותיו. אבל כיצד לבחור צלם ומהן הנקודות שיש לשים לב לאחר בחירתו?
 

מאיפה מתחילים?


ישנם עשרות, אולי מאות (ואולי יותר) צלמים לחתונות שישמחו לעמוד לרשותכם בערב החגיגי בחייכם ולהבטיח שדבר לא ישכח ברבות הימים. כמובן שלאחר שתבקרו באתריהם, תבקשו המלצות מחברים ובני משפחה תוכלו להיסגר על רשימה של 5-10 צלמים שכדאי יהיה לבדוק יותר מקרוב.
 

לצפות  בסבלנות בעבודות הצלם


נכון, אולי צפיה בחתונותיהם של אחרים אינה הדבר המעניין ביותר שתצפו בו, אך אחד הדברים הראשונים והחשובים שיש לעשות כאשר בוררים מבין צלמים לחתונה הוא לבדוק  בתיק העבודות שלו. מדובר הן על סרטי חתונה בבחירת צלם וידיאו והן אלבומים בבחירת צלם סטילס. לפעמים הצלמים הללו יהיו קשורים זה לזה אך הדבר אינו הכרחי - ניתן גם לבחור כל אחד מהם לחוד. העדיפו לראות עבודות מהשנים האחרונות בהן טכניקות העבודה דומות להיום. כדאי לוודא שהסרטים שאתם רואים ערוכים בידי אותו עורך שיערוך גם את הסרט שלכם (שכן אולי אתם מתלהבים ממה שמראים לכם – אך לכם תצא תוצאה אחרת לגמרי) לעריכה ישנה חלק נכבד בתוצאה הסופית והיא זאת שהופכת קטעים גולמיים לסרט אמיתי שיש בו סדר ועלילה. היו סבלניים וצפו את הסרטים מהתחלה ועד הסוף.
 

בחרו צלם שנעים לכם בחברתו


עבודתו של הצלם, הן צלם הסטילס והן צלם הוידיאו אינה מסתכמת רק בצילום חתונה עצמה. רבים אוהבים לתעד גם את ההכנות לחתונה- האיפור, התסרוקת וכו'. מכך יוצא שהצלם מעביר איתכם את היום האינטנסיבי הזה ולכן חשוב שיהיה לכם נעים בחברתו. בנוסף, רוב המתחתנים עושים גם תמונות של טרום חתונה ומצטלמים בלוקיישנים שונים בפוזות שונות. גם לשם כך צריך להיות לכם נעים להיות בחברתו של הצלם ושתשרור כימיה ביניכם.
 

להגיע להסכם שיתאים לכם


לאחר שבדקתם כמה וכמה צלמים לחתונה יש לכם כבר תחושה לגבי האדם שעמו תרצו "לסגור". זה  שמתאים לכם לעבוד איתו ושתיק העבודות שלו מוצא חן בעיניכם, זה הזמן לבדוק האם כל הפרטים הטכניים מוסכמים על שניכם וגם להגיע למחיר שעומד בתקציב שלכם. אם גם צלם הוידיאו וגם צלם הסטילס הם מאותו בית, ודאו שאכן יגיע לפחות צלם אחד לכל תחום. אם צלם אחד ישנה את כובעו פעם לסטילס ופעם לוידיאו ייפול עליו עומס גדול מדי. אגב, אם אותם צלמים עוסקים גם בצילום מגנטים, ודאו שגם לכך יהיה צלם נפרד האחראי רק על צילום המגנטים והפקתם במקום. גם ליום הצילומים ודאו שיהיו עימכם גם צלם וידיאו וגם צלם סטילס. העדיפו צוות של צלמים בכדי שכל אחד מהם יוכל להתמקד בהיבט או באזור אחר של החתונה. כמובן שעליכם להכיר קודם את כולם ולדעת מי עומד לצלם את החתונה שלכם. ממש כפי שחשוב שיהיה גיבוי אנושי לצלמים, חשוב שיהיה גם גיבוי לציוד הצילום. ודאו עם הצלם שיש ברשותו די ציוד לגיבוי במקרה הצורך. לאחר שהגעתם להסכמים בכל הפרטים ותפרתם את החליפה המתאימה לכם, זה הזמן לסגור על מחיר טוב. עשו עוד לפני כן סקר שוק בקרב צלמים, ראו מהם המחירים שהם מציעים ומהי איכות העבודה שלהם וכך יהיו לכם פרופורציות. התכוננו להשקיע סכום לא מבוטל בחלק זה של החתונה,  אחרי הכל עבודתו של הצלם נשארת איתכם הרבה אחרי עבודתו של הקיטרינג או של הדי ג'יי.
 

ליידע את הצלם בכל הפרטים הקטנים


על מנת שהצלם ידע להיות במקום הנכון בזמן הנכון ולהתכונן לצילומם של רגעם יפים ומרגשים במיוחד בתוך החתונה, ידעו אותו על כל הפרטים הללו. כמובן שיש לקבוע עימו שעה מדוייקת להגעה ועזיבה אך מעבר לכך ידעו אותו אם ישנו ריקוד חתן וכלה למשל שיש להתמקד בו, אם אתם מתכננים אפקט כלשהו שאסור לפספס כמו זיקוקים, קונפטי או כל אפקט אחר, האם אתם מעוניינים בצילומי משפחה לפני החתונה, צילומי השולחנות לפני שהאורחים מגיעים ועוד.
חתונה היא ערב בלתי נשכח. ככל שתשכילו לבחור את הצלמים בסבלנות ותעשו את הבחירה רק כשאתם בטוחים שאכן זה האדם המתאים, כך הערב הזה ישאר חי בכל רגע שתסתכלו בתמונות או בסרט.תפריט דף הבית