הסכם ממון - מוכנים מראש, והראש שקט

הרבה מאוד דברים ומנהגים לא היו מקובלים בעבר. ישנן חברות רבות שמחזיקות במנהגים שרובינו, אנשי העולם המודרני, תופסים כמיושנים עד חסרי-תכלית. דברים אחרים, לעומת זאת, נולדו לעולם החדש, מנהגים ורעיונות שמתאימים לאורח החיים והדרך בה מתנהל האדם המודרני.
הסכם ממון, דבר שבעבר לא היו אף חושבים עליו, הפך לנוהג מקובל בצורה יוצאת דופן, וזאת מתוך תפיסות שונות שהפכו לחלק בלתי נפרד בתרבות המערבית המודרנית, התרבות בה אנו חיים ומשגשגים.
ההשקעה הכה רבה שכל אחד ואחת מאיתנו נותנים למען ההתפתחות האישית והצמיחה שלנו כאינדיבידואלים להגשמה עצמית ומימוש הפוטנציאל שלנו הם ברכה גדולה לכולנו, באופן אישי, וכחברה, מכאן שאין פלא כי אנו רוצים לדאוג כי המאמצים שלנו יישאו פרי, פרי שלא ייקטף על ידי אחרים אלא אם נבחר לחלוק ממנו בעצמנו.
 

הסכם ממון - חולקים הכול, רק באהבה

הסכם הממון לא נועד לתקוע טריז בין בני זוג, אלא להפך, לאפשר לכל אחד מהצדדים להיות בראש שקט בידיעה שהדברים ברורים. הרבה מאוד מהריבים, חוסר השקט ואי-היכולת להתמסר לגמרי למפגש בין אנשים הם אותם הדברים הלא מדוברים.
כאן, עם הסכמי הממון, ניתן לשים דבר כה גדול, טאבו לא מדובר, מאחורינו, לטוב או לרע, בידיעה כי אין הדבר עומד בינינו יותר, וכי ניתן להמשיך הלאה ללא המתח שעלול היה לעלות במקרים מסוימים.
בצורה זו משמש הסכם הממון ערובה לא רק לאינדיבידואל, אלא גם לבני הזוג, שכן הדברים ברורים, ידועים, והכי חשוב - מוסכמים.
 

הסכם ממון - רק אצל עו"ד

הסכם ממון, כמו כל חוזה אחר, הוא מסמך רשמי, וכדי לוודא שמדובר במסמך שמקובל על שני הצדדים המעורבים, הרי שיש לעבוד מול עורך דין המתמחה, בין היתר, בהסכמים אלו.
ממון, כסף, נכסים, רכבים, וכל דבר בעל ערך שניתן לכמת, כל אלו צריכים להילקח בחשבון, לצד נדל"ן וכיו"ב, ועם ריבוי הסעיפים והשוני בין זוג לזוג ובין סיטואציה לסיטואציה אין פלא כי תחום זה של הסכמי ממון הפך פופולארי בעולם המשפטי, וזאת לטובה - שכן ככל שהמעמד של התחום עולה, כך החקיקה והתקדימים ברורים יותר, ונגישים יותר לשימוש בכדי להפיק הסכם יעיל ומדויק.


תפריט דף הבית