המדריך לצביעת דירה

מבט אחד מהחלון באביב הססגוני מעורר בנו חשק אוטומטי להחיות את הכתלים המשעממים שסביבנו ולנסוך חיות וצבע גם בבית. כיצד תהפכו גם את הדירה שלכם לאביבית, רעננה ומלאת חיים? על כך בכתבה הבאה!
 

1. צבע כיוצר סגנון ואווירה
 

עקרון המפתח אשר אמור להנחות אתכם בבואכם להלביש את דירתכם בשכבת צבע חדשה ומרעננת הוא ההכרה בממד העמוק העומד מאחורי כל צבע. גם אם אתם ממש מחבבים צבעים מסוימים, וגם אם מתחשק לכם מאוד כרגע להשליט את אחד מגווני האביב הפסטורליים על דירתכם החדגונית, חשוב לזכור כי צבע הינו כלי בעל השפעה עיצובית רבה על כל חלל בו הוא ממוקם. מינון גבוה מדי של צבע עשוי בהחלט ליצור אפקט המנוגד לאפקט הרצוי, וגוונים סותרים עשויים להפוך את החלל בו ימוקמו לבלתי נסבל. גוונים מסוימים משרים בחלל אפקט מרגיע, בעוד צבעים אחרים יוצרים תחושה חסרת מנוח. הקפידו על בחירת צבעים התואמים את האמירה העיצובית הכללית של ביתכם, הנוצרת באמצעות סגנון הריהוט, סגנון התאורה, סגנון פריטי הנוי ושאר פריטים היוצרים את הרצף העיצובי של דירתכם. כמו כן, אם אתם מתכננים לצבוע את החדרים השונים בצבעים שונים, מומלץ להקפיד על קשר מינימלי בין הגוונים הנבחרים, ליצירת מראה הרמוני ונעים לעין.
 

2. איכות
 

אם יש לכם ילדים קטנים בבית, וגם אם לא, ההמלצה היא לבחור בצבע רחיץ אשר יאפשר לכם לנקות כל כתם עתידי על הקיר, מבלי לפגוע בעמידות הצבע. כמו כן, חשוב לבחור בצבע מתוצרת חברה מוכרת או קבלן מומלץ לשיפוץ דירה, אשר איננו מכיל רעלנים מסוכנים וחומרים בלתי רצויים אחרים. גם אם רכישת צבע איכותי תייקר מעט את עלות הרכישה הראשונית, הרי שהשמירה על בריאותכם, לצד רמת העמידות העתידית הגבוהה של הצבע, שוות בהחלט את ההשקעה.
 

3. יסודיות
 

עבודה יסודית היא הסוד לקבלת תוצאה מושלמת. אם אתם לא משופעים בזמן, חשוב שתדעו: בצביעה אין קיצורי דרך. צביעת דירה היא, ללא ספק, פרויקט מורכב ולא קל אשר ידרוש מכם הרבה זמן, סבלנות, מרץ וכוח. משום שכך, מומלץ לבצע צביעת דירה רק אם די זמן פנוי עומד לרשותכם. צביעה מהירה ובלתי יסודית תשתקף ברמת הגימור של התוצאה. זכרו זאת!
 

4. ביחד!
 

שתפו את הילדים בבחירת הצבעים ובצביעה, ותיהנו מכל רגע של הווי משפחתי!

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


תפריט דף הבית