הכל על ביטוח כספות

פוליסות לביטוח תכולת דירה ומשרד קובעות את התקן הנדרש גם עבור אמצעי מיגון. במאמר הבא נציג את עיקרי הפוליסה ונסביר כיצד היא משפיעה על לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי

בעלי פוליסות ביטוח נדרשים בשנים האחרונות להתקין בבית או במשרד אמצעי מיגון מסוג כספות. הדרישה היא חלק מתנאי הפוליסה כפי שמנוסחת על ידי חברות הביטוח. אלו הדגשים העיקריים שכדאי לדעת על התקנות החדשות:

א. מפרט טכני ומשקל - חברת הביטוח מגדירה שורה ארוכה של פרטים מקצועיים וטכניים לגבי סוג אמצעי המיגון. בין היתר מתייחסת חברת הביטוח למשקל הכספת ולמפרט הטכני שלה. המבוטח צריך בראש ובראשונה לרכוש אמצעי מיגון במשקל התואם את סוג ומשקל התכולה המאוחסנת. אמצעי מיגון במשקל 13 ק"ג אמור להתאים לתכולה בסיסית, לעומת כמה מאות קילוגרמים שמיועדים להגנה על תכולה גדולה ומאסיבית, חפצים יקרי ערך וכסף מזומן. הדרישה הנפוצה היא לאמצעי מיגון במשקל של 50 ק"ג.

ב. רמת הגנה - רמת ההגנה הנדרשת משתנה בהתאם לשווי המוערך על ידי חברת הביטוח. שמאי רשמי של חברת הביטוח מגיש דוח הערכה ולאחר מכן קובעת החברה את התנאים בתוך הפוליסה. ככל שהתכולה המוגנת יקרה יותר, כך עולה רמת ההגנה הנדרשת מבחינת חברת הביטוח. רמה 1 לדוגמא מתייחסת לכספת מבוטנת לקיר או מעוגנת לרצפה, או אמצעי מיגון עם מנגנון דיגיטלי. רמה 4 מיועדת לאמצעי מיגון מפלדה שעומד ברמת מיגון 1C לפי הדירוג של משטרת ישראל, לרבות חיבור למערכת האזעקה בדירה או בעסק.

ג. אופן התקנה - חברת ביטוח בודקת את אופן ההתקנה של אמצעי מיגון. נציגי חברת הביטוח מגיעים למשרד ולעסק, כדי לברר כיצד מותקנת ומקובעת הכספת אל הקיר או הרצפה. הדרישה המינימאלית היא לקיבוע של אמצעי מיגון מאסיביים באמצעות ארבעה ברגים. הברגים צריכים להתאים לסוג הרצפה או הקיר ואמצעי מיגון שלא מקובעים כך לא מהווים חלק מהפוליסה התקינה.

השפעת הפוליסה על ציבור הלקוחות
בניגוד למה שנהוג לחשוב, השינויים ביחס לפוליסות הביטוח עבור לקוחות פרטיים ובעלי עסקים או משרדים לא נובעים מהצורך או הרצון של חברות הביטוח להגדיל את רווחיהן. הדרישה למפרט טכני, רמת הגנה ואופן התקנה נובעת אמורה למנוע רכישה של פתרונות אבטחה לא איכותיים. למעשה, הדרישות החדשות של חברות הביטוח פועלות לטובת הלקוחות. הן מאפשרות לכל לקוח לזהות פתרון אבטחה יעיל ולהשתמש בו כדי לקבל כיסוי ביטוחי מלא.
מעבר לכך, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי בחירת כספות ופתרונות מיגון. לקוחות שעומדים בתנאי חברת הביטוח מקבלים כיסוי לכספים הנמצאים בתוך אמצעי המיגון כאשר היא נעולה. במגזר העסקי מדובר על כיסוי שניתן עבור כספים נעולים בשעות העבודה, אך יש גם פוליסות מורחבות שמכסות פריצה וגניבה מחוץ לשעות אלו.

 


תפריט דף הבית