הזמנת בדק בית הכרחית בקניית דירה יד שנייה


כיום, כאשר אנחנו מעוניינים לקנות רכב יד שנייה, אחד הדברים שאנחנו מקפידים לעשות הוא לשלוח את הרכב למכון בדיקה על מנת לוודא שאנחנו מקבלים רכב תקין בלי שיהיו לנו הפתעות מיוחדות בעתיד. ובכן, אותו ההיגיון תופס גם לגבי רכישת דירת יד שנייה אך מסתבר כי הרבה מאוד אנשים שרוכשים דירה לא מקפידים לבצע בדיקה מקיפה לנכס. ביקרתם בדירה כלשהי שאתם מעוניינים לרכוש, הסתכלתם, בדקתם, התלהבתם, הכל טוב ויפה. אך מאחר ומדובר ככל הנראה בעסקה הכי גדולה של החיים שלכם, תעשו לעצמכם טובה ותזמינו חברת בדיקה. איך זה עובד? אנחנו כאן בשביל להסביר לכם.

בדיקת ליקויים
חשוב מאוד להבין עד כמה איתור ליקויי בנייה יכולים להיות מסוכנים, אפילו בדירות יד ראשונה שהקבלן סיים רק עכשיו לבנות יכולים לקרות תקלות עקב ליקויי בנייה. כאשר מזמינים חברת בדיקה לבית, בעל המקצוע יבדוק את הבניין מגורים מבחוץ על מנת לראות אם קיימים סדקים למיניהם או כל סימני התיישנות אחרים שיכולים להוות סיכון. בנוסף לכך, הוא יבדוק את כל המערכות של הבית (מים, חשמל וביוב) ואת עבודת הריצוף. חשוב לדעת כי אם בעל המקצוע יגיע למסקנה כי הבניין במצב רעוע ויש לבצע הליך שיקום, העלות הממוצעת של שיקום כזה יכולה להגיע לחמישים אלף שקל, כסף שאתם יכולים לחסוך מעצמכם במידה ועוד לא רכשתם את הדירה.

להיות ערניים
נכון שהזמנת בדק בית היא דבר חשוב וחכם, אך לא חייבים למהר ולהוציא סכומי כסף לפני שערכתם בדיקות קטנות משלכם. כאשר אתם מגיעים לדירה שאתם מעוניינים לרכוש, טיילו קצת בשטח ונסו לזהות סימנים לליקויים בעצמכם. האם אתם רואים סימני רטיבות כלשהם? האם אתם רואים טיח מתקלף? האם אתם רואים עובש? לא צריך בעל מקצוע בשביל לראות את כל הדברים האלה. בנוסף לכך, מדובר בעסקה ענקית בשבילכם, אל תתביישו! יש לכם את הזכות המלאה לשאול את השכנים אם הם נתקלו בנזילות ורטיבות בדירה שלהם. בכל מה שנוגע לריצוף, נסו לראות אם אתם רוצים סדקים כלשהם במרצפות או חלקים שבורים. במידה ויש שיפוע, נסו לברר למה ואיך זה קרה. רק לאחר שבדקתם את כל הדברים האלה וראיתם שלפי העין שלכם הכל נראה תקין, זה הזמן להזמין בדק בית על מנת לבצע בדיקה מקיפה ואיכותית.

חשוב לדעת
בדיקה איכותית ומקצועית לפני רכישת דירה על מנת לבדוק את תקינות המערכות של הבית מומלץ להזמין ממקור מוסמך ואמין אשר מתמחה בשיקום מבנים. אורך הבדיקה בדרך כלל נע בין שעתיים ל 4 שעות ומומלץ להיות נוכחים במהלך הבדיקה יחד עם החברה המבצעת. הדו"ח הסופי של הבדיקה יכול לשמש אתכם גם כקלף מיקוח בעת רכישת הדירה וגם לאחר רכישת הדירה בהתנהלות מול בעלי מקצוע למיניהם. שיהיה לכם בהצלחה.

 


תפריט דף הבית