הדברת מזיקים

הצורך בהדברת מזיקים נובע הן ובעיקר מהקשר הישיר בין הדברה ובין היגיינה ובריאות והן מבחינת הניקיון. מזיקים ,כשמם, עלולים להוות לא רק מטרד ומפגע סביבתי אלא איום ואף סיכון ממשי של בני אדם.

בכל מקום ובכל עת שבה עולה לדיון נושא ההדברה עולים גם, באופן טבעי, אמצעים ושיטות שונות. יש מי שמסתפקים ברכישת תכשירי הדברה אקראיים ברשתות השיווק בעוד יש מי שרואים בהדברה חלק בלתי נפרד מתחזוקה נאותה של הבית ומשקיעים בשכירת שירות של מדביר מקצועי.

יש תחומים ומתחמים שבהם הדברת מזיקים בקביעות, הן כהדברה מונעת וקל וחומר כאשר היא תנאי הכרחי לקבלת אישור והסמכה להפעיל את העסק, כמו, לדוגמה, כאשר מדובר בבית קפה, במסעדה, ובעיקר במטבחים מפעליים ותעשייתיים המייצרים ומשווקים מדי יום כמויות גדולות של מזון.

הדברה תקופתית סדירה היא תנאי הכרחי לקבלת אישור הפעלה ממשרד הבריאות ומהמשרד לאיכות הסביבה. ברור לכול, כי הקפדה על ניקיון והיגיינה באופן רציף ושוטף עשויה להפחית באופן משמעותי את היתכנות הופעתם של מזיקים בכלל ושל מזיקים נשאי מחלות בפרט.

הדברה היא חלק בלתי נפרד מתחזוקה של מקום בכלל ומקום שקשור לעסקי מזון בפרט. ככל שמאתרים מוקדם יותר מקור פוטנציאלי להימצאות מזיקים כך קל יותר להתגבר עליהם ולמגר אותם.

חשוב לציין, כי בשנים האחרונות מתגברת הדרישה לביצוע הדברה ירוקה, שבה נעשה שימוש בחומרים טבעיים בלבד ללא שימוש בכימיקלים רעילים. יתרונותיה של ההדברה הירוקה ניכרים מכל בחינה והיבט: היא בטיחותית יותר, אינה מחייבת שהייה ממושכת מחוץ לבית ואף מאפשרת הישארות בו. ההדברה הירוקה אינה כרוכה בתופעות לוואי מכל סוג שהוא.

על מנת לשמור על מתחם נקי והיגייני לא נדרש מאמץ מיוחד אלא מודעות לחשיבות הניקיון. חשוב להקפיד על ניקיון תכוף, יומיומי, של המטבח, לרבות הכלים, הכיורים, התנורים, השולחן, משטח העבודה, הרצפה וכמובן- ריקון פח הזבל ואי השארת פירורים.

מזיקים קטנים עלולים לעולל ולחולל פורענות גדולה, לזהם את המזון, להפוך את המתחם שהם פולשים אליו לבלתי היגייני ואף מקור להידבקות במחלות שונות שהמזיקים הם נשאיהן.

על מנת להפיק ולמצות את המרב ואת המיטב מההדברה חשוב ומומלץ להפקיד אותה בידיה של חברת הדברה מקצועית, המספקת מידע, ייעוץ ובעיקר את שירות ההדברה בפועל. חברת הדברה מקצועית מאומנת ומיומנת בביצוע כל סוגי ההדברות כנגד כל סוגי המזיקים, כאשר היא מייעדת ומייחדת לכל אחד מהם את השיטות, האמצעים והחומרים האפקטיביים ביותר.

הדברה היא פעולה שלא יכולה להיעשות כלאחר יד ולכן יש חשיבות לביצועה על ידי איש מקצוע היודע לאתר את המוקדים הפוטנציאליים להימצאות מזיקים ולא רק להדביר אותם כאשר הם מעוללים ומחוללים את הנזק.

להדברת מזיקים יש קשר ישיר עם היגיינה, בריאות ואיכות חיים. יש לה קשר עם סדר, ניקיון ואסתטיקה. ההדברה היא אפוא חלק מהותי ובלתי נפרד מתחזוקה נאותה של הבית, המשרד, המוסד הציבורי, העסק וכל מקום שבו נמצאים וחיים בני אדם.

 תפריט דף הבית