הדברה

הדברה היא שם כולל להדברת מזיקים מסוגים שונים. הדברה היא פעולה המבוצעת בשיטות שונות למטרות שונות, וכיום ישנן שיטות הדברה מגוונות לצרכים ולמקומות שונים.

ההדברה המוכרת לכולנו היא הדברה ביתית לצרכי חיסול מקקים וחרקים שונים. לרובינו יש קוטלי חרקים בבית, ובשעה שאנו מזהים חרקים שונים, אנו מרססים אותם עם החומר הכימי הנמצא במיכל. אבל סוג הדברה זה הוא מקומי וזמני בלבד, מכיוון שבהרבה מקרים מדובר בהרבה יותר חרקים ממה שהעין רואה, וחמור מזה: הדברה ביתית זו איננה קוטלת את ביצי החרקים השונים שיבקעו גם לאחר ההדברה והיא פוגעת בסביבה. הפתרון הוא הזמנת הדברה מקצועית.

סוגים שונים של הדברה מקצועית

הדברה מקצועית מתחלקת לכמה סוגים שונים:

* הדברה כימית

* הדברה ביולוגית

* הדברה אורגנית (ירוקה)

* הדברה אלקטרונית

הדברה כימית - חומרי ההדברה הנפוצים ביותר עד לא מזמן היו חומרי ההדברה הכימיים. אלה נחשבו לחזקים ביותר בקטילת חרקים, מכרסמים, מזיקים שונים בחקלאות וכדומה.

הדברה אורגנית - עם המודעות הגבוהה לשמירה על איכות הסביבה החלו לפתח חומרי הדברה אורגניים העשויים מחומרים טבעיים בלבד. הדברה זו מכונה הדברה ירוקה, והיא איננה פוגעת בסביבה, באדמה, במים ובאדם, והיא לא פחות יעילה מהדברה כימית.

הדברה ביולוגית - היא הדברה שנעשית בשטחים חקלאיים ובשטחים פתוחים אחרים. הדברה זו מיועדת לחיסול מכרסמים שונים או מזיקים אחרים על ידי הכנסת בעלי חיים שניזונים ממזיקים אלה, אך שאינם מזיקים לגידולים החקלאיים.

הדברה אלקטרונית - היא הדברה שנעשה בה שימוש להרחקת יונים למשל. שידור תדר מאד גבוה שרק בעלי חיים אלה שומעים גורם להרחקתם מהאיזור ללא צורך בקטילתם.

אם אתם זקוקים להדברה מכל סוג, שהוא פנו לחברת הדברה מקצועית בעלת רישיון מיוחד לעבודות אלה ותוכלו ליהנות מחיים ללא מזיקים.תפריט דף הבית