הדברה עצמית

 

כל אחד יכול להיות מדביר

מפגש עם חרקים או בעלי חיים מזיקים, הוא לא דבר נעים. מלבד חוסר הנעימות שבמפגש הזה, כאשר הוא קורה באופן יומיומי בביתנו, קיימת בכך גם סכנה בריאותית של ממש. כיום, קיים פתרון פרקטי עבור חיסול המזיקים שנקרא הדברה. אך הדברה היא תהליך שיכול להוות לעיתים סיכון למי ששוהה בבית ולכן, לפני שבוחרים בהדברה מקצועית, שווה וכדאי לנסות הדברה עצמית, טבעית ולא מסוכנת, אשר יכולה להיות יעילה לא פחות מהדברה מקצועית.
מדוע כדאי לבחור בהדברה עצמית?
הדברה מקצועית, כוללת שימוש בחומרים מסוכנים ורעילים, לצורך חיסול והעלמת החרקים ובעלי החיים המזיקים. לעיתים, חומרים אלו יכולים להוות סכנה למי שוהה בבית, לאחר ההדברה. כבר היו מקרים של הדברות, אשר פגעו בבריאותם של בני הבית, באופן כזה או אחר, לאחר שהם חזרו אל הבית בתום ההדברה. שימוש במינון לא מדויק של חומר יכול להיות מסוכן והרסני ולכן, רבים בוחרים בהדברה עצמית, אשר מכילה חומרים טבעיים ויכולה להיות יעילה מאוד, בהעלמת החרקים ובמניעת כניסתם לבית מלכתחילה. הדברה עצמית כוללת שיטות שונות שיכולות להיעשות באופן עצמאי על ידי כל אחד ולכן, כל עוד לא ניסיתם את כל השיטות העצמאיות וטבעיות לצורך הדברת מזיקים, לא כדאי עדיין לפנות למדביר מקצועי.
שיטות הדברה עצמית
שיטות הדברה עצמית הם שיטות שמחולקות לפי אופי החרקים או בעל החיים המזיק, המצוי בבית. כדאי לזכור שהחרקים ובעלי החיים מזיקים דומיננטיים בבית, בעיקר בימי הקיץ החמים ולכן עוד לפני שהקיץ מגיע, כדי לעשות פעולות אשר ימנעו מהם להיכנס אל הבית. לדוגמא:  אם מדובר בתיקנים, ניתן לשפוך לפתחי הניקוז כמויות גדולות של מים רותחים, במידה ונתקלתם כבר בתיקן אחד או שניים, ניתן להקפיד על סדר וניקיון ולשטוף את הרצפה באקונומיקה או במי הדרים. כמו כן, ישנם מלכודות שונות ללכידת תיקנים. אם מדובר בנמלים, אשר לא מהוות מפגע בריאותי, אך נמצאות בעיקר בכל מה שמתוק, כדאי מאוד להקפיד לסגור היטב שקיות או קופסאות סוכר, דבש ועוד. במידה ויש נמלים בבית, ניתן לטפטף במקום שבו הן נמצאות טיפות  לוונדר או מנטה מכיוון שנמלים נרתעות מהריח שלהם. בכדי להימנע מנחשים יש לשמור על חצר מסודרת ונקייה ובכדי למנוע את הגעתם של יתושים, זבובים או ברחשים ניתן להתקין רשתות על החלונות, או להציב באדן החלון אדניות שנשתלו בהם נענע או גרניום. במידה ומדובר בעכברים, ניתן להציב מלכודות שונות לתפיסת העכברים, להביא חתול אל הבית או לשמור שהבית יהיה נקי משיירי מזון בכל עת.
שיטות הדברה עצמית הוכחו לא פעם כשיטות יעילות. מעבר ליעילותן בתחום העלמת המזיקים, הן שיטות טבעיות ולא מסוכנות ולכן, כל עוד לא ניסיתם את שיטות ההדברה העצמית, לא כדאי להזמין מדביר מקצועי.
 


תפריט דף הבית