האם לעבור לליסינג פרטי

האם לעבור לליסינג פרטי – מהי התשובה הנכונה עבורנו?
 
אחת השאלות שאנשים רבים שואלים את עצמם כאשר הם ניגשים לקנות רכב חדש היא, כיצד לעשות את זה בצורה נכונה, כיצד לבצע את העסקה באופן כזה שהם גם יוכלו לשלם עבור הרכב את הסכום המינימאלי האפשרי, גם יוכלו ליהנות מעלויות נמוכות של אחזקה וכן יוכלו ליהנות מהרכב הטוב ביותר עבורם, בכל התנאים ובכל מצב.

כפי שאנחנו יודעים, ישנן אפשרויות שונות אשר עומדות לרשות כל אחד מאיתנו כשאנחנו ניגשים לקנות רכב חדש. יש אפשרות לקנות רכב מהיבואן על פי העלות שהוא קובע, יש אפשרות לבצע טרייד אין באמצעות רכב ישן שעומד לרשותנו, כאשר העסקה כוללת אך ורק את החלפת הרכבים פלוס עלות נוספת שעלינו לשלם עבור הרכב החדש בהתאם לערכו, אנחנו יכולים לבדוק אופציה להשתמש בליסינג דרך העסק, וכן אנחנו יכולים להשתמש באופציה של ליסינג עבור לקוחות פרטיים.

השאלה האם לעבור לליסינג פרטי מעסיקה לא מעט אנשים שמעוניינים לרכוש רכב חדש, מסיבות שונות. על פניו, הדילמה נשמעת פשוטה למדי. הרי אם מסתכלים מה בדיוק כולל ליסינג פרטי, אז לכאורה זה אידיאלי. אנחנו מקבלים רכב חדש, בתנאי מימון נוחים, אנחנו מקבלים את כל שירותי האחזקה והטיפולים, אנחנו לא צריכים מעבר לזה.

אך השאלה האם לעבור לליסינג פרטי, טומנת בחובה מספר נקודות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן. במסגרת ליסינג פרטי, הרכב הוא לא שלנו כל עוד אנחנו לא קונים אותו. למעשה אנחנו שוכרים את הרכב לתקופה מאוד ארוכה, בקונסטלציה אחרת משכירות רכב רגילה, כפי שנוכל לראות מיד.

מה בין שכירות לליסינג

אנחנו מכירים את עולם השכרת הרכב מהצד בו אנחנו שוכרים רכב ליום, שבוע, חודש, על פי רוב אנחנו עושים את זה כשאנחנו בחו"ל או כשאנחנו נתקעים בארץ ללא רכב מכל סיבה שהיא. אך למעשה ליסינג פרטי הוא סוג של השכרת רכב רק לתקופה הרבה יותר ארוכה.

אנחנו משלמים מקדמה על הרכב, אחרי זה כל חודש אנחנו משלמים סכום מסוים, אך עד סוף העסקה הרכב לא שייך לנו. הוא יעבור לרשותנו, אך ורק אם נחליט לשלם את ההפרש שנותר בסוף העסקה. אז עומדות בפנינו אופציות לוותר על הרכב (בלי לקבל החזר כספי) או להחזיר אותו, לשלם הפרש מסוים ולקבל רכב חדש.

האם זה משתלם מבחינה כלכלית?

על פניו זה נשמע לא משתלם בגלל שהרכב לא ברשותנו, אך אם בוחנים את העסקה מבחינה כלכלית, זה דווקא כן משתלם. הן בגלל שכל שירותי האחזקה והטיפולים והכל מתבצעים דרך החברה, במקרים מסוימים זה חלק מהשירות שהחברה מעניקה לנו.

כמו כן, זה משתלם מאחר ואנחנו מקבלים רכב חדש ובסוף התהליך אנחנו יכולים להחליף אותו ברכב חדש חלופי. כך אנחנו כל הזמן נהנים מאפשרות להשתמש אך ורק ברכבים חדשים.
 
 
 

 


תפריט דף הבית