דוד שמש

התקנת דוד שמש בבית מצריכה בחירה של דוד נכון עבור הצרכים שלכם, בחירה של חברת התקנה נכונה ותחזוקה שוטפת של הדוד במשך הזמן. דוד שמש הוא המצאה נהדרת החוסכת למאות אלפי בתים בישראל מאות שקלים בשנה על הוצאות החשמל שלהם. ובנוסף, דוד שמש הוא מתקן ידידותי לסביבה, הוא אינו גורם לזיהום ומשתמש באנרגיית השמש הנקייה לביצוע פעולת חימום המים.
 

דוד שמש פועל על עיקרון פשוט ביותר שבו מוצבים קולטי שמש שבהם מערכת צינורות זעירים המעבירים את המים דרך הקולט המחמם אותם לפני כניסתם לדוד המים המוצב בסמוך. מהדוד מועברים המים החמים דרך מערכת הצינורות הביתית לשימוש בני הבית. מערכת סולארית זו פותחה בארץ בשנות החמישים, וכיום החוק מחייב התקנת דוד שמש בכל מבנה חדש שניבנה.

 

כיצד לבחור דוד שמש

יש להתאים את נפח הדוד למספר הצרכנים בבית. אם אתם גרים לבד יספיק לכם דוד של 60 או 80 ליטר, ולמשפחות עם ילדים מומלץ להתקין דוד שמש בנפח של 120 או 150 ליטר. דודים גדולים יותר מיועדים למוסדות ולא לדירות.

חיי דוד שמש מוערכים בממוצע בין 10 ל 15 שנים. לכן יש חשיבות לבדוק את תנאי האחריות, שאתם מקבלים בעת רכישת והתקנת הדוד. על תקופת האחריות להיות לפחות לשלוש שנים, ועליה לכלול החלפת הדוד בחדש במקרה הצורך, תיקון נזילות וחלפים לחלקים השונים בדוד ובקולטים.

התקנת דוד שמש היא משימה מורכבת, ויש לבחור חברה מנוסה ואמינה לצורך זה. התקנת הדוד מצריכה לפחות שני אנשים כשאחד מתקין את הדוד עצמו, והשני הוא אינסטלטור המחבר את כל חיבורי הצנרת הנחוצים על מנת להשתמש במי הדוד בבית.

התקנת דוד שמש בבית גורמת לחסכון ניכר בהוצאות החשמל, ואתם נהנים ממים חמים כל הזמן. הזמינו חברה להתקנת דודי שמש עוד היום, כדי להתחיל לחסוך ובגדול.תפריט דף הבית