דודי שמש

דודי שמש הומצאו בשנות החמישים של המאה הקודמת, והם מאפשרים חימום מים באמצעות קרני השמש. שימוש עם דודי שמש הפך לחוק במדינה, וכיום בכל בית או מבנה חדש למגורים חובה להתקין דודי שמש.

היתרונות של דודי שמש

דודי שמש הם למעשה מערכות סולאריות שמנצלות את קרני השמש לחימום מים, ועל ידי כך הם חוסכים ייצור חשמל יקר ומזהם, הם ידידותיים לסביבה, הם חוסכים בעלויות החשמל, והם מהווים חלק נכבד במלחמה על שמירת איכות הסביבה. דודי שמש פועלים על עיקרון פשוט בעזרת קולטי שמש, המחממים את המים העוברים דרכם, והזרמתם לדוד המים שאוגר אותם, ובעת הצורך מעביר אותם לבית לצריכה.
 

דודי שמש מסוגים שונים

דוד שמש רגיל – דוד שמש זה מורכב מקולט שמש ודוד המחוברים בינהם. קולט השמש מחובר למערכת המים הביתית, הוא מחמם את המים, ומזרים אותם לדוד המוצב לידו. דוד המים במערכת זו מותקן מעל לקולט השמש, והוא אוגר את המים החמים בתוכו, ומזרים אותם חזרה לבית על ידי חיבור למערכת המים החמים של המקום. במערכת זו מותקן וסת ביטחון, כדי למנוע התפוצצות הדוד במקרה של חימום יתר של המים, תרמוסטט לויסות חום המים, וכן גוף חימום חשמלי לחימום המים בשעה שאין שמש.

דוד שמש בצללית נמוכה – מערכת זו דומה בכל למערכת הרגילה, אלא שהקולט במקרה זה מותקן מעל לדוד עצמו. הסיבה לכך היא כפולה. מערכת זו פותחה לדרישת אדריכלים רבים שרצו למנוע הצבת דודים בולטים על גגות המבנים מטעמי אסתטיקה, ובנוסף הם מאפשרים שימוש במים החמים ביותר כל העת בגלל היחס שבין הדוד לקולט.

אם אתם מתכננים הצבת דודי שמש בגג הבית שלכם פנו עוד היום לאחת החברות המתמחות בכך, ותוכלו לחסוך כסף רב לשנים ארוכות.תפריט דף הבית