דודי חשמל

דודי חשמל הם מתקנים לחימום מים בבתים או במשרדים המיועדים לספק מים חמים בכל עת שנדרש. דודי חשמל עובדים בשיטת חימום המבוססת על גופי חימום חשמליים המותקנים בתוך הדוד, ובעת הפעלת הדוד מחממים את המים עד לטמפרטורה הרצויה. החוק בישראל מחייב הצבת דודי שמש בכל מבנה חדש שנבנה, אך יחד עם זאת השמש איננה זורחת כל שעות היממה, ובחורף ישנם ימים מעוננים שאינם מאפשרים את חימום המים על ידי השמש.

דודי חשמל קיימים בשתי צורות: דודי חשמל משולבים עם דודי שמש, ודודי חשמל הפועלים רק על חשמל.
 

היתרונות של דודי חשמל

דודי חשמל משולבים עם דוד שמש הם אולי הבחירה האופטימאלית לחימום מים בבית. הדבר מאפשר קבלת מים חמים בכל שעה משעות היממה, ובכל עונות השנה ללא תלות בלעדית בקרני השמש.

כאשר מדובר על דודי חשמל נפרדים (שאינם חלק מדוד שמש), יש להם כמה יתרונות נוספים. על מנת לחמם דוד חשמל יש צורך בפחות זמן מחימום דוד שמש, דבר המוביל לרכישת דודים קטנים יותר וחסכוניים יותר בהוצאות החשמל. דודי חשמל ניתנים להצבה גם על גג הבניין, אך ניתן להציב אותם גם בתוך המבנה או במקום המיועד לו במרפסת האמבטיה וכדומה. הצבת דודי חשמל בבית מונעת את שחיקת הדוד, כפי שהיא מתרחשת על גג המבנה כתוצאה מפגעי מזג האוויר, העלולים לגרום לחלודה ולשחיקה מהירה יותר של הדוד. התקנת דודי חשמל בבית נעשית לרוב כגיבוי לדוד השמש המוצב על גג המבנה, ולשימוש בזמן שהשמש איננה זורחת.

אם אתם מעוניינים בזרימת מים חמים כל הזמן ולא להיות תלויים, אך ורק בשמש מומלץ להתקין דוד חשמל בבית, שיספק לכם מים חמים כל הזמן ובעלות חשמל נמוכה יותר מדוד משולב.תפריט דף הבית