גינון

הרמוניה קסומה של טבע וצבע –גינון
 

גינון הוא עולם מלא של קסם טבעי המהווה כר פורה ליצירתיות אין סופית. אפשרויות העיצוב ואופציות שילובי הסגנון והצבע הינן אין סופיות ומאפשרות הקמת גינות מדהימות, מרשימות וססגוניות. בכתבה הבאה על שני מאפיינים פופולאריים של תחום הגינון בישראל.
 

גינון ישראלי – הפן העיצובי

אחד הטרנדים הלוהטים כיום בשוק הגינון, הוא ייבוא של קונספט בניחוח חו"ל לגינה הפרטית שבקצה הבית. לבחירת הלקוח עומדות מגוון אפשרויות, כמו גינה טרופית סבוכה בעלת צמחיה עשירה המזכירה ג'ונגל קטן ועבות, גינה מוסלמית בעלת סממנים מזרחיים אותנטיים מובהקים, גינה אנגלית שהיא ממלכה מסודרת ומתוכננת בקפידה, ושלל עיצובים אפשריים נוספים. גינה אנגלית מורכבת ממדשאה רחבת ידיים ומחולקת לאזורים שונים, בהתאם לייעודם. סממנים אופייניים לגינה האנגלית הם גדר גבוהה משולבת בצמחים מטפסים, ומגוון פריטי נוי מפוזרים, כמו שעוני שמש, כדים, ופריטי נוי אחרים. בגינה האנגלית מושם דגש רב על הפונקציונליות של הגינה והיא מתאימה מאוד למשפחות אשר נהנות לאכול בארוחת הבוקר את העגבנייה מהגינה הפרטית. הגינה המוסלמית מתאימה לאקלים הישראלי היבש, ומבוססת על עצים, שאינם זקוקים לכמות גדולה של מים. בדרך כלל, הגינה המוסלמית תשלב אלמנט נוי רטוב, כמו מזרקה או תעלה, לאיזון הרושם היבש של הגינה. הגינה הטרופית מתאפיינת במגוון גדול של צמחים צפופים בגדלים ובמרקמים שונים, וכוללת בריכות נוי ופינוקים נוספים. האופציה של ג'ונגל ביתי המנתק את הבית מהחלל החיצון קורצת לרבים, ועל כן, הגן הטרופי נחשב לאופציה מבוקשת במיוחד בישראל. הגורמים המשמעותיים המרכיבים את ההחלטה הסופית בעיצוב הגינה הם גודל הגינה, סגנון בעלי הגינה, וגודל התקציב העומד לרשותם.
 

גינון ישראלי – הפן הטכני
 

החזקת גינה פרטית בישראל, המדינה שלעולם איננה משופעת במים, יצרה את הצורך בפתרונות השקיה חכמים המהווים חלק אינטגרלי מעולם הגינון בישראל. מעבר לחיסכון במים, מערכות השקיה חכמות חוסכות זמן רב ומאפשרות לבעל הגינה למחוק את מטלת ההשקיה מרשימת המטלות היומית שלו. כמו כן, מערכות השקיה חכמות מאפשרות מתן מענה אופטימלי לכל אחד מהצמחים בגינה, ברמה שאיננה מתאפשרת בהשקיה ידנית. יתרון נוסף נעוץ בכך שמערכת השקיה חכמה מבטיחה השקיה במועד קבוע, אשר מעניקה לצמח את התנאים האופטימליים להתפתחותו. כמובן, אין כל ספק כי רכישת מערכת השקיה חכמה מיקרת באופן משמעותי את עלויות הקמת הגינה. אולם, חשוב לזכור, כי היותה של מערכת ההשקיה חסכונית במים, הופכת אותה למשתלמת לטווח הארוך.

טיפים בגינון ועיצוה הגינה

 תפריט דף הבית