גגות

גגות הינם חלק אינטגרלי מכל מבנה באשר הוא, כאשר ניתן לחלק בין גגות סטנדרטיים לגגות רעפים. גגות רעפים נושאים תפקיד זהה לתפקידם של הגגות הסטנדרטיים, אך גם שונים מהם במובנים שונים.
 

גגות רעפים מול גגות סטנדרטיים – היתרון הוויזואלי
 

גג רעפים מעניק לבית מראה ציורי וכפרי משהו, המשדרג את המראה החיצוני של הבית ואף תורם למראה של סביבתו. קבוצת בתים המכוסה בגגות רעפים יוצרת סביבה כפרית ומחוברת לטבע, ומעניקה לסביבה מראה ייחודי. כיום, מקובל למקם גגות רעפים בבתי יוקרה פרטיים, כאשר גג הרעפים משמש כסימן היכר של בית מעוצב ומושקע שיש לבעליו האמצעים הדרושים לעיצוב הבית בסטייל אחר.
 

גגות רעפים מול גגות סטנדרטיים – בעיות איטום
 

ככלל, איטום מושלם בגגות רעפים הינו מורכב יותר בהשוואה לאיטום של גג סטנדרטי. מבנה הרעפים הופך את סוגיית האיטום לבעייתית מעט, ועל כן, בעיות רטיבות בגגות רעפים נפוצות יחסית. רטיבות בגג רעפים עלולה לחדור אל הבית, ולגרום להרס רב בתקרות ובקירות. רטיבות שאיננה מטופלת כיאות באופן מידי, תוביל להתפתחות עובש וטחב, ותגרום לנזק מקיף לגג עצמו ולבית הממוקם תחתיו. אם גיליתם רטיבות בגג רעפים, חובה לטפל בנזק באופן מידי ולמנוע את התפתחותו. מומלץ מאוד לבחור בגגן מקצועי ועתיר ניסיון אשר מתמחה בגגות רעפים, משום שאיטום אופטימלי של גג רעפים דורש עבודה מדויקת וזהירה. בכל הנוגע לאיטום גג רעפים, הצעות מחיר זולות במיוחד מסתירות מאחוריהן חאפרים למיניהם, אשר לא יוכלו להתמודד עם המשימה וישאירו את הגג בלתי אטום לחלוטין. בהזמנת גגן לאיטום גגות רעפים, זכרו כי הנזק הכספי הנובע מגג רעפים דולף עשוי בהחלט להסתכם בסכום גבוה בהרבה בהשוואה לעלות התיקון בידי גגן מקצועי ועתיר ניסיון.
 

גגות רעפים מול גגות סטנדרטיים – תיקונים
 

אם בגג רגיל הצורך בתיקונים מתמקד באיטום, הרי שבגג רעפים תיקונים הם עניין תדיר למדי. רעפים שהתרופפו או נפגמו כתוצאה מהחשיפה הקבועה לפגעי מזג האוויר דורשים תיקון מקצועי ומידי, במטרה למנוע את הפגיעה במראה הכללי של הגג ובמטרה למנוע בעיות איטום שעלולות להיווצר בגינם. אם הנכם זקוקים לתיקון גג רעפים, הקפידו על הזמנת איש מקצוע אמין, אשר יעשה כל שביכולתו למנוע מכם הוצאה גדולה הכרוכה בהחלפת רעפי הגג. גגן אמין ינסה לתקן את הרעפים הפגומים במידת האפשר, ובמידה שלא יצליח לתקנם, ינסה להסתפק בהחלפת רעפים בודדים, שיאריכו את חיי הגג שלכם בעלות נמוכה יחסית.תפריט דף הבית