בעל עסק? אל תחסוך על מיגונו

העסק שלך חשוב לך מאוד וחשוב מאוד שתדאג למגן אותו כראוי
זר לא יבין זאת: רק מי שמחזיק בבעלותו עסק, מבין את חשיבותו. עבור רוב מוחלט של בעלי העסקים, העסק הוא הדבר החשוב ביותר בעולם, מיד לאחר המשפחה. העסק הוא המפרנס של הבית, שנוצר במאמץ רב והשקעה אדירה במשך שנים. ניתן למצוא לא מעט בעלי עסקים שהקימו את העסק שלהם מאפס, ועבור רבים מהם העסק הוא למעשה מפעל חייהם.

החשיבות הרבה של העסקים נובעת מהפן הכלכלי ופן הנפשי. במרוצת השנים, בעל עסק משקיע הון רב וכספים בהקמת העסק וביסוסו. רוב בעלי העסקים לוקחים הלוואות על מנת להקים את העסק, ואי הצלחה עלולה לסבך אותם משמעותית מבחינה כלכלית.
מלבד כספים, בעל העסק משקיע אנרגיות בלתי נגמרות במלאכת בניית העסק: הוא מקדיש לו זמן ללא סוף, פעמים רבות גם על חשבון המשפחה והחברים, הוא משקיע מחשבה רבה בפיתוח העסק ובדרכים חדשות להפוך את העסק לריווחי יותר.

אם לא די בכך, ניהול עסק כרוך בלחץ נפשי לא פשוט כלל. למעשה, בעלי עסקים נתונים ללחץ לאורך כל שעות היממה, לאורך כל השנה, בעיקר עקב האחריות הכבדה המוטלת עליהם. החשיבות הרבה שיש לעסק והאנרגיות הרבות שמושקעות בו מעלות את החשש מאיבוד העסק. בנוסף, בעל עסק עצמאי הוא למעשה האחראי העיקרי לגורלו ותפקודו של העסק. בשונה מעבודה כשכיר (שם האחריות על העסק מוטלת על בעלי העסק), כעצמאי, האחריות על גורל העסק, על המשכורת של העובדים וכמובן גם על ההכנסה האישית שלו, מוטלת על בעלי העסק.

אחד הפחדים הגדולים של בעלי העסקים היא כי ייגרם נזק משמעותי לעסק שלהם. פריצות וגניבה של רכוש רב וסחורה יקרה, הצפות שעשויות להרוס את הסחורה, שריפות שישמידו קליל את בית העסק; אלו הם רק חלק מהסכנות שעשויות לפגוע בעסק שלך, ולהביא לפגיעה אנושה בכיס שלך ובמצבך הכלכלי. מיגון העסק כראוי עשוי למנוע את הפגיעה הזו.
ישנם שלוש דרכים עיקריות לבצע מיגון של העסק: אבטחה פיזית, התקנת מערכות אבטחה מתקדמות, והתקנת מערכת גילוי אש.

אבטחה פיזית
מערכת אבטחה פיזית כוללת את כל הדברים שנוכחותם יכולה לסייע לכם לשמור על העסק שלכם. התקנת אבטחה פיזית, הכוללת מכשולים שונים כמו גדר, חוטי טייל וכמובן סורגים, יכולה להיות יעילה מאוד כהגנה מפני פריצות וגניבות, גם יחס למערכות הגנה מתקדמות.

אבטחה אלקטרונית
אבטחה אלקטרונית כוללת מערכות התראה אלקטרונית כנגד פריצות, כמו גם מצלמות אבטחה במעגל סגור. מערכות אלו אכן עשויות לסייע במקרה של פריצה, אך לא פחות חשוב, מערכות אלו מייצרות הרתאה משמעותית כנגד פריצות וגניבות (גם של פורצים וגם של עובדים בתוך העסק)

מערכת גילוי וכיבוי אש
מערכת גילוי וכיבוי אש יכולה להציל לך את העסק. טעויות אנוש קורות, ולעיתים פורצת שריפה במקומות שלא חשבנו על כך עקב קצר חשמלי או חוסר אחריות של אחד העובדים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדאוג כי העסק שלך יהיה מכוסה במקרה של פריצת שריפה. התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש, הכוללת התקנת מערכת ספרינקלרים מתקדמת, תגן על העסק שלך מפני שריפות והנזק הרב שהן עלולות לגרום. 

 


תפריט דף הבית