ביטוח רכב

(ביטוח רכב) ביטוח חובה, ביטוח צד ג´, ביטוח צד שלישי, ביטוח מקיף
ביטוחי רכב וסוגיהם
חברות הביטוח מציעות מגוון סוגי ביטוחים המיועדים לנהגים ברכבים הפרטיים או ברכבים מסחריים והסעות. שוק ביטוחי הרכב לשוק הפרטי בעיקרו, מתחלק לשלושה סוגים עיקריים: ביטוח חובה, ביטוח צד שלישי (צד ג´) והביטוח המקיף. שלושת סוגי הביטוחים ניתנים לרכישה מחברות הביטוח ישירות או בפנייה אל סוכני ביטוח המייצגים את חברות הביטוח, כאשר ניתן כיום אף לרכוש ביטוחי רכב באופן מקוון מרשת האינטרנט, ובתעריפים מוזלים. ביטוח רכב - ניתן לרכוש במחירים מוזלים ע"י השוואת מחירי ביטוח..

ביטוח חובה

ביטוחי חובה הוא ביטוח רכב המחויב לרכישה על פי חוק, על כל נהג ברכב ממונע בישראל. תפקידו העיקרי של ביטוח חובה הוא לכסות את ההוצאות הכספיות אשר יידרשו לנפגעים בתאונה בה ישנה פגיעה בגוף של המעורבים בתאונה. הכיסויים אותם מספק ביטוח חובה כוללים טיפולים רפואיים מידיים, דהיינו טיפולים רפואיים המוענקים לנפגעים באירוע התאונה עצמו, וכן כיסוי עבור המשך טיפול בחדר מיון ובבתי החולים, בהתאם כמובן, לחומרת הפגיעה.

ביטוח צד ג´

ביטוח צד ג´, או ביטוח צד שלישי, אינו ביטוח המחויב על פי החוק לרכישה, יחד עם זאת, יהיה זה חסר אחראי מצידו של נהג הנוהג ברכב ממונע ללא ביטוח צד ג´ לכל הפחות. תפקידו של ביטוח צד ג´ הוא לכסות ההוצאות הכספיות להן נידרש בתיקון של רכב המעורב בתאונה אשר נגרמה באשמתו של הנהג ברכב המבוטח. רכישת ביטוח צד שלישי היא מחויבת מכורח המציאות, שכן פגיעה ברכב יוקרה, עשויה לגרור הוצאות כבדות מנשוא, בהן לא יוכל הנהג הפוגע לעמוד. אל ביטוח צד שלישי נהוג להוסיף רכיבי ביטוח נוספים כגון ביטוח שמשות וביטוח גרירה, בתוספת תשלום סמלית, אך שימושית ביותר בעת הצורך.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף, הביטוח האחרון בסוגי הביטוחים לרכבים הפרטיים, הוא ביטוח רכב כולל, המכסה בפני פגיעות ברכב במבוטח עצמו, ופגיעות ברכב הנפגע כתוצאה מפגיעה באשמתו של הנהג ברכב המבוטח. ביטוח מקיף, כשמו כן הוא. ביטוח הכולל בתוכו את כל הכיסויים של ביטוח צד ג´ ובנוסף ביטוח בפני פגיעות ברכב עצמו, ביטוח בפני גניבה או פריצה לרכב. מרכיבים נוספים אותם נהוג לרכוש בעת חתימה על ביטוח מקיף כוללים ביטוח לרדיו ומערכות שמע, רכב חלופי, טוטל לוס בירידת ערך של שבעים אחוז, ועוד.


תפריט דף הבית