ביטוח חיים

רבים הם הנמנעים מלהעסיק עצמם במחשבות אודות ביטוח חיים; חלקם אף לא מודעים לכך שיש להם ביטוח חיים מטעם הביטוח הפנסיוני במקום עבודתם; חלקם מעוניינים לרכוש ביטוח חיים, אולם חוששים לבצע זאת, שמא לא יזמנו לעצמם מוות מוקדם מהצפוי. גם אם ננסה בכל כוחנו להתעלם מהעניין, הרי עדיין קיימת האפשרות שהנורא מכל יתרחש. לא כדאי, אם כך, שנדאג ליקירנו, כך או כך?
רכישת ביטוח חיים היא כבר שנים רבות אינה פעולה שמגנה עלינו רק במקרים של מוות פוטנציאלי. ביטוח חיים בימינו כולל סעיפים נוספים וביטוחים מסוג שונים. על כן, ראוי לבדוק את הנושא לעומק ולבצע רכישת ביטוח חיים חכמה.

רכישת ביטוח חיים – מה כולל

ישנן פוליסות ביטוח חיים שונות – ביטוח בריאות, ביטוח פנסיוני, ביטוח עבור אובדן כושר עבודה, ביטוח משכנתא ועוד – כולם כוללים בתוכם גם ביטוח חיים. בבואכם לפנות אל חברת הביטוח, עליכם להצמיד גם את פוליסות הבטוח שבידכם, בכדי שפרטים חשובים, כמו הסעיפים בהם אתם מבוטחים כבר – ייבדקו כראוי. ביטוח חיים סטנדרטי, ידע לכסות מקרים של אובדן כושר עבודה, או מוות חו"ח. באופן חודשי, מפקיד המבוטח כסף בביטוח החיים, ומבטיח למשפחתו בכך קצבה חודשית, במקרי מוות. קיימים סוגי ביטוח חיים שונים, אשר בחלקים המבוטח מקבל את הכספים שנחסכו בתקופת הפרישה, ובחלקם (ריסק), לא יקבל המבוטח את כספי הביטוח (ביטוח הנחשב לזול יותר).
ביטוח עבור אובדן כושר עבודה לרוב כלול בביטוח החיים – כמבטיח למבוטח קצבה חודשית למקרים בהם הוא נפגע (חלה או נפצע), ואין הוא מסוגל לעבוד בעבודתו.
ביטוח בריאות – רכישת ביטוח חיים יכולה לכלול גם רכישת ביטוח בריאות, אשר מתחלק לשניים: ביטוח בריאות סיעודי וביטוח בריאות פרטי. ביטוח סיעודי מיועד למקרים בהם המבוטח חולה וזקוק לטיפול סיעודי. ביטוח פרטי מאפשר למבוטח שירותים רפואיים אותם קופת החולים אינה מעניקה, הכוללים בדיקות, ניתוחים, טיפולים מיוחדים, תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות וכו'. ביטוח חיים עשוי לכלול בו גם ביטוח בריאות, אולם ניתן אף לרכוש אותו בנפרד.

מתי טוב לרכוש ביטוח חיים

רכישת ביטוח חיים טוב יהיה לבצע בגיל מה שיותר צעיר; הדבר נכון אף לגבי ביטוח עבור כושר עבודה וביטוח בריאות. ככל שביטוחים אלו נרכשים בגיל צעיר יותר, הרי שעלות הביטוח תהא זולה יותר. במקרים רבים בהם הצעירים הם בריאים ויפים – הם מעדיפים שלא להטריד את מוחם עם רכישת ביטוח חיים, או ביטוחים מסוג אחר; זוהי טעות ממנה כדאי להימנע בבואנו לדון בתחום רכישת ביטוח חיים.

פרמטרים בהם יש להתחשב

חברת ביטוח טובה תתחשב בפרמטרים שונים בעודה מחשבת את העלות הכוללת של ביטוח חיים. אלו פרמטרים שעשויים לכלול כושר עבודה ומצב בריאותי של המבוטח. יתר על כן, מתחשבת חברת הביטוח בגילו של המבוטח, במעמד רכישת ביטוח חיים. מבוטח בריא וצעיר יותר, וכן בעל כושר עבודה סביר ותקין, ישלם פחות תמורת ביטוח חיים.
 


תפריט דף הבית