ביטוח אחריות מקצועית

ישנם ביטוחים מסוימים שכל אחד מאיתנו חייב להחזיק, בין אם זה בגלל שהחוק מחייב אותנו ובין אם זה בגלל שאנחנו צריכים אותם על מנת להעניק לעצמנו ביטחון כלכלי מסוים בעתיד הקרוב והרחוק, ביטחון מפני הלא נודע.

מדובר על ביטוחים לרכב, ביטוח דירה, ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח עסק, אלה ביטוחים שיכולים להגן עלינו ולהבטיח שאם חס וחלילה יקרה לנו או לרכוש שלנו משהו, אנחנו נהיה מוגנים מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, חברת הביטוח תעמוד מאחורינו. לצידם, ישנם ביטוחים שאנחנו נדרשים לעשות אותם, לטובתנו, במקרים מסוים.

ביטוח אחריות מקצועית זו דוגמא לביטוח שלא כל אחד חייב לעשות, מן הסתם, אך במקרים מסוימים הוא חובה עבורנו, שכן אם אנחנו לא נעשה אותו, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצבים בעייתיים ומאוד לא נעימים.

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח שמיועד לאנשי מקצוע בתחומים שונים והוא נועד להגן עליהם מפני תביעות של לקוחות, ספקים או גורמים אחרים, מסיבות שונות. הביטוח למעשה שומר על בעל המקצוע, מפני מצבים מסוימים שיכולים להשפיע עליו גם מבחינה כלכלית וגם מבחינות נוספות, בין אם זה תדמיתית, בין אם זה בזבוז זמן עבודה ועוד. מדובר על מצבים שכל אחד מהם יכול לגרום לו נזק לפרנסה.

כעת עולה השאלה, מי צריך ביטוח אחריות מקצועית, האם כל בעל מקצוע צריך לעשות לעצמו ביטוח כזה? הרי לא מדובר בביטוח זול, בדומה לפוליסות ביטוח אחרות, גם כאן, מדובר בפוליסה שיכולה לעלות לא מעט כסף, בתנאים מסוימים. בוודאי, אם מחשבים את הפוליסה ביחס לסכומי ההכנסות הנתונים בשלב זה. לכן חשוב לדעת מי באמת צריך לעשות ביטוח כזה.

מי ומתי צריך לעשות ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח זה מיועד לבעלי מקצוע שמספקים שירותים מסוימים ללקוחות אך מעבר לכך, הוא מיועד גם להגן על בעלי מקצוע ונותני שירותים מסוגים שונים, גם במקרה בהם לא דווקא הלקוח שלהם מגיש נגדם תביעה, אלא צד ג', כלומר אדם שחש שהוא נפגע מהעבודה ומהשירות שלהם בצורה מסוימת.

בדרך כלל מי שנוהג לעשות ביטוח אחריות מקצועית הם אנשים שמתעסקים ברפואה ובכל סוג של טיפול, רואי חשבון, עורכי דין, בעלי מקצוע בתחום הבניין והרכב, וכן ספקי שירותים אחרים, כולל עסקים וחברות. כאן צריך להדגיש, במקרה ובעל מקצוע עובד תחת חברה מסוימת, אז הוא לא צריך לעשות ביטוח באופן עצמאי, אלא הוא נתמך בידי הביטוח של החברה ומוגן בזכותו.
​​​​​​​
מן הסתם, לא כל אחד צריך לעשות ביטוח כזה, בעלי מקצוע צריכים לעשות את החישוב הכלכלי, כמה הם מרוויחים ומה העבודה שהם מבצעים, האם זה משתלם להם להשקיע בביטוח שכזה. ייתכן מאוד שבשלב הראשוני זה לא יהיה הכרחי, אך כשיתפתחו מבחינה מקצועית ומעגל הלקוחות שלהם יתרחב, אז הם יצטרכו לעשות ביטוח שכזה.
 

 


תפריט דף הבית