ביובית

ביובית

מהי בעצם ביובית? זו למעשה משאית מיוחדת המשתמשת לפתיחת סתימות ביוב, שעל גביה קיים התקן של מכל גדול המשמש לאכסון מי השופכין, שנשאבים מתךו בור הביוב. אליה מחוברים כמה וכמה משאבות בגדלים שונים, שמחוברים לפתחי בורות הביוב. שני סוגי משאבות קיים בביובית- משאבת יניקה הפועל על בסיס ואקום ומשאבות המזרימות לחץ לבור הביוב.

רצוי לבחור לפי המלצות בלבד

לא כל חברת אינסטלציה מחזיקה את הביובית, אך בחברות מקצועיות, שמחזיקות אינסטלטורים מומלצים, מצליחות אותן חברות לשחרר את הסתימות, באמצעות עבודה קשה והשקעת המון משאבים. עלויות פתיחת סתימה כזו יכולות להגיע לכמה אלפי שקלים ולעיתים אף יותר, בעיקר בגלל המשאבים הרבים והעבודה המתישה שכרוכה בזה.
זוהי ללא ספק פעולה שיש להשאיר לאינסטלאטורים מקצועיים בלבד, אפילו אם יש לכם אחת ספייר במחסן.אם יש לך דירה, סביר להניח שיש לך גם מערכת אינסטלציה. למעשה, זהו אחד החלקים הכי חשובים שיש במרבית מהבתים, בגלל שאותה מערכת אחראית על זרימת מים אל הבית(מים לגינה, מטבח, מקלחת וכו’) ומחוצה לו(פסולת דרך אותה צנרת ביוב שיש בדירה). אך מה קורה כשמתחילים להיות לך בעיות? בין אם זו רטיבות בתקרה, סתימה בכיור או שרשים בביוב? מה ניתן לעשות כדי למנוע את אותן תקלות ככל האפשר ולשמור על תקינות במשך שנים? למה בשביל כל זה חייבים אינסטלטור? מתי צריך להתחיל לחפש אחד כזה? אלו רק חלק מהשאלות שננסה לענות עליהן בהמשך המאמר.

אם כבר החלו להן הבעיות בצנרת, הדבר הראשון שצריך לעשות זה לבדוק מהי בדיוק אותה התקלה. ישנן מספר בעיות שיכולות לצוץ, אז רצוי באמת להצליח לאבחן מהן אותן תקלות ומאיפה הן מגיעות. לא חייב להכיר את שיטות העבודה הנדרשות בשלל המקרים, אבל ברגע שתדעו מהי בדיוק הבעיה, תוכלו גם לאמוד את המחיר וגם לדעת איזה בעל מקצוע לבחור. אם לדוגמא תהיה לכם נזילה בצנרת, תצטרכו אחד שיש לו ציוד איתור נזילות. בעיות בביוב תרצו אחד שיש ברשותו ביובית וכו’.

מתי רצוי להזמין שרברב?


כדי להיות בטוחים שאותה אינסטלציה בכלל ואותה צנרת בפרט במצב תקין, חייבים להזמין שרברב מומחה שיכול לעזור לך עם שלל הבדיקות השונות שצריך לערוך. למרות שאתה לא חייב להשכיר את שירותיהם בכל פעם שצצה בעיה, עדיין רצוי יהיה לתקשר איתו במיידית מתי שלא ניתן למצוא פתרון לאותו הפגם בצנרת. חשוב לשכור שהשירות כנראה יעלה כסף(אל תשכחו לחפש מחירון אינסטלציה מומלץ כדי לפני שאתם מסכמים משהו), אז כדאי לוודא שעשית כל מה שניתן לעשות לבד ועכשיו אין ברירה אלא להזמין אותו.

ההמלצה שלנו היא להזמין אינסטלטורים כבר בתחילת הבניה של הבית, כשמערכת האינסטלציה עדיין בשלבי הרכבה וכך ניתן להתקין את הכל בצורה יעילה. מיותר לציין שהתקנה ראשונית לא מומלץ לעשות לבד, אלא כמובן להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע מומלץ ומתאים.

הטיפ הקצר והאחרון שיש לנו הוא להישאר תמיד עם עיניים פקוחות. חשוב לדעת מה מבצעים לכם, גם אם אתם לא בעלי מקצוע.
אין ספק שהדרך הטובה ביותר היא פשוט לקבל הצעת מחיר, אז תשאירו פרטים וקבלו הצעה


תפריט דף הבית