בחירת דלתות לבית

הבית שלכם הוא המבצר שלכם, המקום ממנו אתם יוצאים ואליו אתם חוזרים. כל בית עם האופי שלו, והדרך שבה אתם בוחרים לעצב את הבית שלכם, מהדלתות ועד אחרון כלי האוכל, תכתיב את התחושות שבבית, והחוויה הכללית של השהות בו.

עיצוב נכון של הבית הוא דבר בעל חשיבות עליונה בכל הנוגע לתחושה שלכם כשאתם מתנהלים בבית, לא משנה באיזה חדר אתם ומה אתם עושים. ישנם אלמנטים ייחודיים לכל חדר וחדר, במטבח ישנו המקרר והתנור, ובחדר השינה תמצאו, בין היתר, את המיטה, אך ישנם אלמנטים עיקריים הנמצאים בכל חדר, ודורשים התייחסות.

אלמנטים אלו הינם הקירות, החלונות וכמובן, הדלתות. בחירת דלתות לבית היא מהלך שיכול להשפיע בצורה מכרעת על העיצוב הכללי. אין חדר בלי דלת, ואין דלת אחת דומה לשנייה. אז כיצד תבחרו בדלת הנכונה?

דלתות חוץ

הדבר הראשון ששמים בבית הוא הדלת, דלת החוץ כמובן, החיץ במפריד בין הציבורי לפרטי, בין החלל שלכם, הבית שלכם, לבין המרחב הכללי של השכנים ושל כלל האוכלוסייה. לא משנה אם אתם בבית פרטי או בדירה בבניין מגורים משותף, הדלת החיצונית של הבית שלכם אומרת הרבה – עליכם, ולכם.

כמה אלמנטים חשובים בבחירת דלת חוץ :

1. ביטחון – דלת חוץ היא החוצץ העיקרי בין הבית שלכם, והחפצים שלכם, לבין העולם. הבחירה בדלת חזקה עם מערכת מנעולים חדישה היא מהלך חשוב, שכן מנעול חדש אומר מנעול שעוד לא נפרץ ומאפשר לכם לישון בשקט.

2. עיצוב – דלת הכניסה שלכם היא גם ההזמנה שלכם לעולם, דרך בה אתם פוגשים את העולם החיצוני, אורחים, חברים, שליחים, וגם הדבר שאתם פוגשים בכל פעם שאתם מגיעים הביתה. השקיעו מחשבה על איך אתם רוצים לפגוש את הבית כל יום כשאתם חוזרים.

דלתות פנים

בחירת דלתות הפנים היא בחירה של עיצוב, שכן דלתות אלו מפרידות וחוצצות בין החללים האינטימיים של הבית. חשוב להתייחס אליהן כפרט עיצוב לכל דבר, ולא רק במסגרת הפונקציה שהן מהוות מעצם היותן דלתות.

מעבר למנגנון המועדף, דלת הזזה או על ציר, ידית סיבובית, נלחצת או בכל טכנולוגיה אחרת, ישנו אלמנט הצבע, העיצוב, והחומרים. ישנם חדרים הדורשים בידוד צליל גבוה יותר מאחרים, כמו חדר הטלוויזיה. חדר זה מבקש מכם יישום של דלת עבה, או מחומרים חכמים היודעים לבודד צליל בצורה טובה. תהליך בחירת דלתות החוץ והפנים של הבית שלכם צריך להיות בליווי בעלי מקצוע מתחום דלתות, שכן דלת בוחרים פעם אחת לזמן רב, וההשפעה שלה על התחושה בחלל הבית היא משמעותית במיוחד. השקיעו מעט מחשבה, וקבלו תוצאה מרהיבה שתשפיע לטובה על השהות שלכם בבית שלכם.תפריט דף הבית