בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות
לעיתים קרובות מאד אנו נתקלים ברטיבות, בייחוד אם אנו גרים בבית שנבנה לפני יותר מעשור, או בבניין שנבנה בצורה לקויה. טווח המחירים של בדיקת רטיבות יכול לנוע בין אלפי שקלים בלבד לכמה עשרות אלפי שקלים. הכול תלוי בכמות העבודה של האינסטלטור או האינסטלטורים. יהיה כמובן הבדל בין מקרים בהם יהיה צורך להוריד מרצפות ולחצוב בתוך הקירות, או רק להגיע עם מכשיר המיועד לכך ולאתר את מקור הרטיבות ברגע.
כמו שכתבנו במדריכים קודמים, חשוב מאד להקפיד לאוורר את האמבטיה והשירותים, מכיוון שאלו מקומות המיועדים לרטיבות. רק כך תוכלו למנוע את הצורך באיזו בדיקת רטיבות או צנרת.
חשוב מאד להזמין את האינסטלטור המומחה בכדי שיפעל לאיתור רטיבויות, רגע לפני שהחלטתם לעשות זאת לבד.
מכיוון שלכל בית פרטי במדינה יש גם מערכת אינסטלציה ביתית משלו, הצורך הגובר של לקוחות למצוא אינסטלטורים מומחים, רק הופך להיות הגיוני יותר. האתגר הכי גדול הוא למצוא בעל מקצוע שניתן לסמוך עליו, כזה שהוא גם מאד מוכשר בתחומו אך עדיין מתאים ליכולת הכלכלית של הלקוח. נראה שזה אמור להיות די קל, אך לנוכח העובדה שתחום האינסטלציה הוא תחום שלא מספיק בו ידע תיאורטי בלבד, אלא צריך גם להיות מקצוען אמיתי.

חובה לבחור מומחה שסיים קורס אינסטלציה


לאחרונה, נראה שהרבה בתי ספר מקצועיים קלטו את הפוטנציאל שיש בתחום ונפתחו הרבה קורסים שמיועדים לכל שרברב חובב שרוצה להפוך את התחביב לקריירה. למרות שאותם קורסים מקנים את הידע הבסיסי בלבד, ישנם כאלו שמשלבים את עם מעט עבודה בשטח וכך מצרפים לשוק עוד בעלי מקצוע איכותיים, בדיוק כמו אלו שאתם בעצם צריכים. העובדה הזו בלבד מצביעה על כך שכמעט כל אחד שתחת גיל מסויים, לא צבר מספיק ניסיון, לכן עניין הגיל צריך לשמש כפקטור חשוב בבחירה. זה בהחלט אחד התחומים הכי חשובים שבהם רצוי להשתמש במקצוען עם ניסיון, אחרת פתיחת סתימה פשוטה תהפוך לבעיה מורכבת שתצריך שירותי ביובית ולעיתים אף החלפת צנרת.

דרך אחת מומלצת כדי לקבל שירותי אינסטלציה ראויים בכלל או איתור רטיבות, היא לוודא כי מי שמגיע אליכם קיבל את אותה התעודה עליה דיברנו למעלה. זו בעצם צריכה להיות השאלה הראשונה שלכם. לאחר מכן תשאלו אותו האם הוא מתחמחה בעבודות הדרושות לכם. לא כל אחד מחזיק ביובית ולא כל אינסטלטור יכול לבצע איתור נזילות מקצועי(עם מצלמות אינפרא-אדום המיועדות לכך). לכן ההמלצה שלנו היא שתספרו לו מה בדיוק הבעיה כדי לא סתם לבזבז זמן. עניין המיקום גם ישחק תפקיד משמעותי. תשתדלו שמי שמגיע אליכם, יהיה קרוב אליכם ככל האפשר. אם אתם גרים ברמת גן, אז תחפשו שרברב ברמת גן ולא בתל אביב. זה ימנע עוגמת נפש של עיכוב ובמרבית המקרים גם ישפיע על המחיר, לחיוב או לשלילה. הטיפ האחרון שלנו אליכם הוא לחפש קצת מידע על אותו שרברב שהגיע אליכם. עידן האינטרנט הביא לכך שכל לקוח יכול לכתוב ביקורות על בעלי מקצוע ולסייע ללקוחות עתידיים בבחירה. תנצלו את המידע הזה, הוא באמת לטובתכם.


תפריט דף הבית