שיווק ופרסום באינטרנט

כן, נכון שמהפכת האינטרנט החלה באמת במאה שעברה, אפילו במילניום שעבר, אבל תכלס היא משפיעה עלינו בקושי עשור אחד בלבד. אחת ההשפעות העיקריות שלה הייתה השינוי מקצה לקצה של אופן השגת וליקוט המידע והידע שלנו, כשהילדים של היום כבר לא נזקקים לאנציקלופדיות עבות כרס כגון "כרטא" או "בריטניקה", אלא דולים את פריטי המידע הדרושים להם מאנציקלופדיות מקוונות כגון "ויקיפדיה" או ממקורות אחרים שמציעה להם כיום "אוטוסטראדת המידע האינטרנטית".גם עולם הפרסום והשיווק הולך ומשתנה לנגד עינינו במהירות מסחררת, כשגם ספרים עבי כרס מסוג אחר, אותם מדריכים מסווגים ומודפסים כדוגמת "דפי זהב", ששימשו אותנו במשך עשרות שנים כשרצינו למצוא בעל מקצוע או עסק כלשהו, איבדו ופינו את מקומם לטובת אינדקסים ומנועי חיפוש אינטרנטיים.

אפילו הקופירייטר המחונן שהגה לפני שנים את הסלוגן המוצלח "תן לאצבעות ללכת במקומך", לא יכול היה לדמיין כי את כוונתו המקורית, זו שנועדה לשכנע אותנו שעדיף דפדוף מהיר באצבעות בין דפי מדריך הטלפונים במקום ללכת פיזית אל בית העסק, תחליף כוונה אחרת לחלוטין שבאופן מדהים תתאים גם היא בדיוק לאותו סלוגן ומשמעותה תהיה הקלדה מהירה של השם, המוצר, או השרות שמחפשים על גבי מקלדת המחשב ושזה יציג את תוצאות החיפוש בתוך חלקיקי שניות. אכן, נפלאות דרכי הטכנולוגיה.

אנחנו נעסוק כאן בשינויים שעברו ועוברים על עולם הפרסום, בדגש על פרסום ושיווק באינטרנט, על מוצרי הפרסום הקיימים, הקמפיינים האפשריים ו... גם כאלה שאולי נראים בלתי אפשריים, אבל הרי לשם כך נתכנסנו...

שיהיה לכם פרסום מוצלח.


תפריט דף הבית