איטום

איטום – הכן ביתך לחורף!
 

בעיות איטום הן חלק אינטגרלי מהחורף הישראלי. עם זאת, הכנת הבית לחורף ובדיקת מצב האיטום לפני בוא הגשמים הראשונים, ימנעו את נזקי האיטום האופייניים לחורף. כיצד תמנעו נזקי איטום? על כך בכתבה הבאה!
 

איטום – העיתוי המומלץ
 

איטום מומלץ לבצע בעונת הקיץ, משום שבקיץ חומרי האיטום מתייבשים כראוי והופכים למשטח עמיד באופן מוחלט לפגעי החורף. בחורף, לעומת זאת, שכבת האיטום עלולה להינזק ממי גשמים בטרם הגיעה לייבוש מוחלט, ומעבר לכך – הגגות, התקרות והקירות רטובים ממי הגשמים וחומרי האיטום אינם מתייבשים על גביהם באופן מושלם, כך שהאיטום המתקבל איננו מספק הגנה אופטימלית.
 

איטום גגות
 

מומלץ לערוך בקיץ ניקוי יסודי של הגג, ולאחריו, לסרוק את הגג, תוך חיפוש אחר סדקים ונקודות פורענות אשר עשויות לגרום לבעיות איטום בחורף הבא. במידה והתגלו קרעים או סדקים בשכבת האיטום, יש להיוועץ באיש מקצוע ולבדוק האם הפגמים באיטום ניתנים לתיקון, או שיש צורך באיטום חוזר. אם לאיטום הקיים אחריות תקפה, יש לממש את האחריות ולדאוג לתיקון הכשלים המהירות האפשרית. אם הגעתם למסקנה כי עליכם לבצע איטום חדש ואתם מחפשים אחר חברה מקצועית לביצוע האיטום, הקפידו על בחירת חברה מקצועית ואמינה אשר תעניק לכם אחריות אופטימלית לכל מקרה של תקלה עתידית.
 

איטום קירות חיצוניים
 

אם במהלך החורף הקודם נתקלתם בבעיות רטיבות בקיר חיצוני אחד או יותר, העיתוי המומלץ לתיקון הוא בקיץ. משום שרטיבות בקיר חיצוני הינה בעיה משמעותית, חובה להיוועץ באיש מקצוע אשר יערוך בדיקה מעמיקה ויאמוד את היקף התיקון הדרוש ואת העלויות שיהיו כרוכות בו. גם באיטום קירות, בדומה לאיטום גגות, מומלץ ביותר לבחור בחברת איטום מקצועית אשר תעניק לכם אחריות מקצועית לאורך זמן.
 

איטום חלונות
 

חלונות שאינם אטומים באופן מקסימלי מחדירים רטיבות וקור לבית, והם מהווים מפגע בריאותי ואסטטי כאחד. חשוב לאטום את החלון לפני בוא החורף במידת האפשר. אם מדובר בבעיית איטום משמעותית שאיננה ניתנת לפתרון מקסימלי, מומלץ לבצע החלפה של

החלונות. את החלפת החלונות חשוב לבצע באמצעות איש מקצוע אמין ובעל ניסיון אשר יתקין את החלונות באופן שיעניק לכם הגנה אופטימלית מרטיבות ומקור.
 

איטום מרפסות

חשוב לזכור כי המרפסת, שהינה החלק החשוף ביותר לפגעי מזג האוויר מכל חדרי הבית, עשויה להוות מקור לבעיות רטיבות רבות בחורף. לכן, בדקו בקיץ את מצב המרפסת, חפשו סדקים בין המרצפות ובקירות וטפלו בהם ביעילות.תפריט דף הבית