איטום גגות

איטום גגות חשוב לא רק מבחינת מניעת רטיבות בבניין, אלא שיש לפעולה זו חשיבות לשמירה על הבניין מפני פגעים חיצוניים רבים, בלאי טבעי, והתנהלות שוטפת הגורמת לאיכות האיטום הקיים להתדרדר. כאשר גג אינו אטום כראוי יכול הדבר להוות סכנה של ממש ולגרום לתופעות לא נעימות לדיירי הבניין.
 

איפה עושים איטום גגות
 

איטום גגות עושים לרוב בבניינים עם גגות ישרים שעליהם יש סכנה להצטברות מים וחלחולם לתוך המבנה. גגות רעפים אינם זקוקים לאיום גגות חיצוני, וזאת בגלל המבנה המשופע המיוחד שלהם שמונע הצטברות המים עליהם.
 

שיטות שונות של איטום גגות
 

איטום גגות ניתן לעשות בכמה שיטות שונות. איטום גגות בחומר אקרילי היא אולי השיטה הקלה והמהירה ביותר. שיטה זו מבוססת על פולימר, ונעשית באמצעות התזה או מריחה. שיטה זו אורכת פחות מיום עבודה אחד, דבר שהופך אותה למאד פופולארית. גם זמן הייבוש שלה מהיר, ולכן ניתן להיעזר בו גם ברגע האחרון לפני החורף. חומר זה מגיע בצבע לבן, דבר שחוסך את צביעתו לאחר מריחתו על הגג. חומר אקרילי אינו פוגע באיכות הסביבה, מכיוון שאינו מבוסס על נפט, אך הוא מתאים לגגות בעלי מערכת ניקוז טובה מכיוון שבתנאי רטיבות קיצוניים לא בטוח שהחומר יעמוד במאה אחוז.

שיטה נוספת שנחשבת למאד נפוצה היא איטום גגות בזפת. שיטה זו נחשבת לאיכותית ביותר, אך העבודה עם זפת מצריכה זמן רב והשקעה רבה.

שיטה נוספת לאיטום גגות היא על ידי הנחת יריעות ביטומניות שהן דמוי זפת. תהליך העבודה איתם קצר יותר מכיוון שאין צורך בחימום הזפת.

אין לדחות איטום גגות, ויש לחשוב על זה כמו על טיפול רפואי שחייבים לעשות אחת לשנה. הנזק שגג דולף יכול להסב לבניין שלכם לא שווה את החסכון, ולכן מומלץ בכל סוף קיץ לבדוק את הגג, ולהזמין חברה מקצועית שתעשה לכם איטום גגות.תפריט דף הבית