איטום גגות בביתכם

אנשים רבים אינם יודעים מהו איטום גגות, ולשם מה הוא מבוצע. במאמר הבא נענה על שאלה זו, וגם נעניק לכם מספר כלים פשוטים לבחירת חברה לביצוע פעולת איטום של גגות המבנה שלכם.
 

מה הוא איטום גגות ומה שימושיו

איטום גגות הינו תהליך בו, בטרם הרכבת גג המבנה החדש, מונחת שכבת בידוד ואיטום על המבנה. באמצעי זה ניתן לוודא כי נוזלים ומשקעים שונים לא יעברו מן הגג אל תוך המבנה עצמו. כך ניתן למנוע נזילות סמויות, היווצרות שלוליות, כתמי עובש ושלל בעיות הנוצרות כתוצאה מחדירת מים בין שכבת הרעפים לגג עצמו. ניתן לבצע איטום לגגות באמצעות שימוש בחומרים רבים ומגוונים, דוגמת יריעות ביטומניות, חומר ביטומני למריחה, PVC, זפת חם, חומרים אקריליים ועוד. לכל חומר יתרונותיו וחסרונותיו - מבחינת עלותו, יעילותו, דרישות תחזוקתו, דרגת הקושי של התקנתו ואופן השימוש בו.
 

כיצד תבחרו חברה שתבצע איטום גגות בביתכם

  • תקופת האחריות הניתנת: בחרו בחברה אשר מציעה את תוקף תקופת האחריות הרחוק ביותר. מרבית חברות איטום הגגות מציעות אחריות אשר תקפה למשך עשר שנים מרגע ביצוע פעולת האיטום. איטום גגות מתפקד ביעילות לאורך שנים רבות, אך במקרים של תקלה בהתקנת שכבת האיטום, אתם עלולים להזדקק לשירותי תיקונים הכלולים באחריות זו. קיימות גם תקופות גשומות במיוחד, אשר עלולות להפעיל לחץ רב על גג המבנה. נוסף על כך, תוכלו לבקש מן החברה שהתקינה לכם את שכבת האיטום בגג, כי יבצעו תחזוקה תקופתית של הגג ומילוי שכבת האיטום בו, בתוספת תשלום. כך תוכלו לוודא כי הגג שאתם מתקינים ישמש אתכם לאורך שנים רבות.
 
  • הכשרתם המקצועית של העובדים: שכרו את שירותיה של חברת איטום גגות אשר מעסיקה אנשי מקצוע מומחים בתחום איטום הגגות. איטום של גגות הינו תהליך רגיש, אשר דורש הקפדה יתרה על הפרטים הקטנים, סגירת קצוות טובה וידע טכני של השימוש בחומרים השונים. אל תתפשרו על אנשי מקצוע שאינם וותיקים בתחום ואינם יודעים כיצד לבצע את העבודה כראוי. זכרו כי בטיחות המבנה ושלוות תושביו תלויה בין השאר ברמת האטימות של הגג. איטום גגות מקצועי ואמין יכול לחסוך לכם כסף רב, שאינכם מבזבזים על תיקונים ושיפוצים.
 
  • עלות ההתקנה: בררו מבעוד מועד מה תהיה עלות ההתקנה של שכבת איטום הגג. עלות התקנת שכבת איטום על גגות אינה עולה על 100 ש"ח, אך למרות מחירה הפעוט - היא חשובה עד מאוד. במידה ואתם שוכרים חברה מקצועית אשר מתקינה את גג ביתכם, וודאו כי היא מתקינה גם שכבת איטום בטרם התקנת גג הרעפים. תאמו מראש מה הוא המחיר הכולל אשר תשלמו, ושאלו מה היא תקופת האחריות לעבודה מקצועית זו.
 
  • ערכו סקר שוק: אנו ממליצים לבדוק ברשת אודות חברות איטום גגות והתקנת גגות אשר מובילות בתחומן. חפשו חוות דעת חיוביות רבות ככל הניתן, והעדיפו חברה אשר מתמקצעת בתחום איטום הגגות ולא עוסקת רק בהתקנה של גגות. ברשת תוכלו לראות חוות דעת של לקוחות מרוצים, ולהבחין בנקודות התורפה של חברות התקנת גגות אחרות.
 

בחרו בחברת איטום גגות ותיקה ומקצועית

מטרת איטום הגגות הינה להגן על גג ותקרת המבנה מפני חדירה של נוזלים, אשר עלולים לפגוע הן במראה המבנה והן בבטיחותו. נוכח מטרה חשובה זו, קיימת חשיבות גדולה בבחירת חברת איטום גגות מקצועית ואמינה. ערכו סקר שוק בטרם שכירת חברת התקנת ואיטום הגגות, וודאו כי העלות מוסכמת על כל הצדדים המעורבים בעסקה. 


תפריט דף הבית