איטום באמצעות יריעות ביטומניות

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות היא שיטת איטום נפוצה מאוד אודות ליתרונותיה הרבים. בשיטה הזו מודבקות על הגג יריעות כשהן דבוקות אחת לשנייה בשיטת ההלחמה בעזרת גז מיוחד. השיטה הזו מאפשרת לבצע איטום איכותי לגגות שבעבר לא ניתן היה לאטום. היתרונות של יריעות ביטומניות טמונים בכך שהן מקטינות את הסיכויים לפריצת שריפה, בכך שהן מבטיחות את האיטום האיכותי ביותר שגם מחזיק זמן רב ושומר על הגג יבש לאורך כל החורף. בנוסף, שיטה זו נטולת ריח לא נעים שיכול לאפיין למשל עבודות איטום בשיטת הזיפות. על מנת להבטיח כי שיטת איטום גגות זו באמת תספק את התוצאות להן אנו מצפים, חשוב לנקות היטב את משטח הגג לפני תחילת תהליך האיטום ולהניח את היריעות תוך הקפדה יתרה על יצירת החפיפה המושלמת וההלחמה הנכונה בין היריעות. מעבר לכך, חשוב מאוד גם להשתמש ביריעות איטום איכותיות ותקינות. רק הקפדה על שלושת הפרמטרים הללו תבטיח עבודת איטום איכותית.

תהליך ההכנה לביצוע איטום באמצעות יריעות ביטומניות

לפני הכול, מנקים היטב את הגג כך שלא נשארים עליו שאריות של אבק או לכלוך. הדבר חשוב במיוחד במקומות הרגישים שבהם הצטבר אבק דק כתוצאה מהצטברות של מים. המקומות הללו הם מקומות בהם בחורף ישנן שלוליות, מקומות בהם ישנם מרזבים וגם מתחת לדודי השמש. לאחר ביצוע הניקיון יש להשאיר את הגג לייבוש במשך 24 שעות לפחות. בשלב הבא יש לפרק את חלקי האיטום הישנים באמצעות גרזן או סכין מיוחדת ולאחר מכן יש להסיר מהגג את האלמנטים כמו כבלים אנטנות עמודים וצנרת. לאחר מכן חשוב לטפל בפינוי כל האלמנטים המיותרים מאזור הרולקות, כלומר באזור החיבורים של הגג. בשלב הבא מבצעים תיקוני בטון ברצפה ובקירות ויוצקים רולקות חדשות במקומות שמהם פורקו הרולקות הישנות. בשלב הבא אחריו מבצעים תיקוני שיפועים שיש בגג מכיוון שלהשגת האיטום האיכותי ביותר חשוב שהגג יהיה ישר ובעל שטח נקי וחלק לחלוטין. לאחר מכן מנקים את הסדקים משכבות זפת ואוטמים אותם באמצעות חומר ביטומני מיוחד.

 

תהליך האיטום

לאחר שהכנת הגג לביצוע האיטום הסתיימה, מורחים על כל השטח שלו חומר הנקרא פריימר ביטומני. שכבה בעובי של 250 גר' למטר אחד הוא הסטנדרט, כאשר צמוד לקירות נדרשת שכבה נוספת. לאחר המתנה של כמה שעות למטרת ייבוש החומר, מתחילים להלחים את היריעות על גבי החיבורים שבין הקירות לרצפה. את ההלחמה מבצעים מהנקודה הנמוכה ביותר בגג כלפי מעלה, זאת בכדי לאפשר זרימת מים חופשית ועל מנת להפחית את הסיכון לחדירת מים בחפיפות שבין היריעות.תפריט דף הבית