אדניות עץ, דרכי טיפול וטיפים לאחר רכישה

שילוב של אדניות עץ על אדן החלון יעניק גם לדירות עירוניות מראה מעט טבעי וירוק. את האדניות ניתן למלא בפרחים צבעוניים, צמחי תבלין שימושיים וגם צמחים בעלי תכונות לדחיית חרקים או יתושים. אדניות העץ מביאות עמן מראה מאוד מודרני ומרשים, אין מדובר בעוד אדנית סטנדרטית עשויה פלסטיק. כמו כן, נציין כי קיימים גם אדניות עץ גדולות יותר המיועדות לשימוש חיצוני במרפסת גדולה או בגינה. מוצרי עץ מלא מביאים עמם יתרונות רבים הבאים לידי ביטוי ביציבות לתקופה ארוכה, מראה מודרני, עמידות ושימוש נוח. מביני דבר המחפשים אחר איכות בוחרים לרכוש ריהוט לגינה עשוי עץ מלא.

חומרי הגלם המרכיבים את האדנית משמעותיים לעמידותה לטווח הארוך. יש לזכור כי האדנית חשופה לקרני השמש ותנאי מזג האוויר המשתנים של ישראל, כמו כן, יש לבחור בחומר עמיד בפני חדירת המים המאפשר כניסת אוויר לאוורור שורשי הצמחים. בחירת באדניות עץ מלא מומלצת רק כאשר מדובר בעץ איכותי אשר עבר תהליכים של חיטוי ואיטום. תהליך דומה של חיטוי ואיטום דרוש גם בעבור ריהוט לגינה.

תחזוקה נכונה של אדניות עץ

  1. השקיה של אדניות כדאי לבצע בהתאם לתנאי מזג האוויר תוך בחינת אחוזי הלחות בעומק האדמה. ההשקיה המומלצת היא השקיה לרוויה בה המים מטפטפים מתוך תחתית האדנית ומעידים על חדירה יסודית של מים גם אל השורשים העמוקים של הצמח. את השקיית האדנית מומלץ לבצע דווקא בשעות הבוקר.

  2. בנייה נכונה של אדנית עץ היא כזו אשר משלבת מספר חורים למטרת אוורור וניקוז המים בתחתית.

  3. לקראת עונת החורף יש לשמן אדניות או ריהוט לגינה העשויים עץ מלא, השימון מתבצע על ידי שמן המיועד לרהיטי עץ מתוך מטרה לחזק את עמידותם בפני חדירת לחות. השמש החזקה של עונת הקיץ מייבשת את העץ והופכת אותו פגיע יותר, ללא שימון מתעורר חשש לחדירת לחות אל העץ, אותה לחות עשויה לפתח עובש ופטריות.

שימוש בעץ מומלץ בכל חודשי השנה, האדניות מתאימות לכל סוגי הצמחים וכל סגנונות עיצוב הבית. בעזרת תחזוקה נכונה ובחירה בחומרי גלם איכותיים, האדניות תשמשנה את בני הבית במשך שנים רבות.

ריהוט לגינה בהתאמה אישית

כאשר רוכשים אדניות עץ או רהיטים לגינה ישנה אפשרות לבחור במידות סטנדרטיות הקיימות במלאי, מול הזמנה מיוחדת של פריטים הנבנים על פי מידות מדויקות. קיימים מקרים בהם תכנון הגינה דורש מידות מיוחדות, לקראת ההגעה לאולם התצוגה כדאי יהיה למדוד היטב את השטח, את המעקה ואת הגובה.

הצוות המקצועי של פסים מחזיק בניסיון רב המתבסס על היכרות עמוקה עם תכונות העץ והתהליכים הדרושים. כל אדניות העץ ורהיטי הגינה עוברים תהליכים מתאימים ההופכים אותם עמידים בפני תנאי מזג האוויר וחדירת מזיקים. עם רכישת אדניות עץ איכותיות אין כל סיבה לדאגה, הצמחים יזכו לסביבה נעימה לצמיחה, השימוש יהיה נוח והמראה מלבב.

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


תפריט דף הבית