אבטחת אירועים פרטיים

כל מי שמגיע לאירוע בישראל, בין אם זה אירוע ציבורי ובין אם זה אירוע פרטי, יכול לראות בכניסה אליו מאבטחים ולעיתים הוא יכול למצוא שורה של מעגלי אבטחה אשר מטרתם למנוע כניסה של גורמים זרים ולא מורשים.
הצורך לאבטח אירועים פרטיים בישראל, נובע משיקולים מובנים של חשש מפני כניסת מחבלים לאירוע, אך זאת לא הסיבה היחידה כמובן. כמו בכל מקום בעולם, גם בישראל יש חשש מתמיד שמא ייכנסו גורמים זרים, אלימים שיפריעו לאירוע, יפגעו באורחים או יגרמו נזק למקום.
מי שמכיר את עולם האבטחה יודע, לאבטח אירועים פרטיים זה לא דבר פשוט. לכאורה זה נראה דבר קל, מעמידים שומר בכניסה למבנה, הוא בודק את כל מי שמגיע אליו וכך הוא יכול להחליט מי יכול להיכנס ומי לא. אך זה לא בהכרח כך או יותר נכון, זה לא רק כך, כפי שנוכל לראות מיד אבטחת אירועים פרטיים דורשת הרבה יותר תשומת לב.
בחלק הבא של המאמר נציג שורה של פעולות אשר נדרשות לצורך אבטחת אירועים פרטיים, אך תחילה נבחן את הנקודות שמשפיעות על אופי האבטחה, כמות המאבטחים שיוצבו באירוע וסגנון האבטחה.
כיצד מאבטחים אירועים פרטיים
כשמעוניינים לאבטח אירועים פרטיים, יש לשים לב למספר נקודות, אנחנו נציג אותן כעת:
ראשית, כמות הנוכחים באירוע, ככל שהמספר גדול יותר יש צורך ביותר מאבטחים.
שנית, מיקום האירוע. יש הבדל בין אירוע שנערך באזור פתוח לאירוע באזור סגור, אירוע שנערך בשטח עירוני לאירוע שנערך בשטח לא מיושב.
שלוש, מאפיינים של אורחים. יש הבדל בין אירוע של ילדים, בני נוער, מבוגרים.
ארבע, שעת האירוע. מן הסתם יש הבדל בין אירוע שנערך בשעות האור לאירוע שנערך בשעות הערב.
חמש, האמצעים שיכולים לעמוד לרשות המאבטחים. האם מדובר באירוע שכולל מצלמות או אירוע שכולל רק את מה שיש למאבטחים.
בשביל לאבטח אירועים פרטיים בונים בהתחלה תוכנית עבודה. תוכנית זו מבוססת על הנקודות שציינו כעת. כך ניתן לדעת בדיוק כיצד לאבטח את האירוע בצורה נכונה. לכן על חברת האבטחה לבדוק באיזה גודל המקום בו נערך האירוע, היכן הכניסות והיציאות אליו, כך היא תוכל לדעת היכן להציב מאבטחים ומה יהיה מספרם.
במקרים רבים, החברה תחליט להציב מאבטחים גם בתוך המקום בו נערך האירוע ולא רק מחוצה לו, כאשר מטרת המאבטחים היא לשמור על ביטחונם של כל מי שמגיע לאירוע אך לא להפריע לו.
במסגרת תוכנית האבטחה, ייקבע מאיזה אזור תתבצע האבטחה, מאיזו שעה עד איזו שעה, האם זו תהיה אבטחה שתופנה רק כלפי מי שמגיע לאירוע או גם כלפי ציוד כזה או אחר שמוצב בשטחי המקום ועוד.
נקודה אחרונה, תוכנית האבטחה תקבע גם, מה יהיו הנהלים במקרה של אירועים חריגים, בין אם זה הפרעות, מקרה אלימות או חבלה.

 


תפריט דף הבית